ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Her biri farklı sonuçlar veren farklı masaj çeşitleri var. Doğal Vücudun neler sunduğunu hizmetler sayfamızda görebilirsiniz. Çoğumuz geleneksel masaj masası ve yağların görüntüsüne aşinayız. Bununla birlikte, masaj sadece bir kategoriye uymaz. Düzinelerce varyasyon üzerinde, bazen bir masaj alt kümesinde bile düzinelerce var.

Bu farklı masaj ve yöntem türlerine modalite denir. Özelleştirilmiş sonuçlar elde etmek için belirli sorunları veya endişe alanlarını hedeflemek için yöntemler geliştirilmiştir. Burada tüm modaliteleri listelemeyeceğiz, çünkü çok fazla var, ancak aşağıda yaygın olarak bulabileceğiniz 11 popüler modalite bulacaksınız.

Masaj çeşitleri ve detaylar

Her modalite her insan için yapılmamıştır, ancak bu yüzden çok harika hem kişisel ihtiyaçlarınıza hem de felsefenize göre uyarlanmış bir masaj türü bulabilirsiniz.

Vücudun farklı bölgelerine veya iyileşme yaklaşımlarına odaklanan çeşitli masaj türleri vardır. Masaj, elleri kullanarak vücudu ovma ve yoğurma uygulamasıdır. Bir masaj sırasında, bir masaj terapisti ağrı ve gerginliği hafifletmek için vücudun kaslarına ve eklemlerine hafif veya güçlü bir baskı uygular. Bir masaj terapisti masaj vermek için eğitilmiş bir kişidir.

Masaj, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak kendinizi daha iyi hissetmenin bir yolu olabilir. Sizin için en uygun türü ve sağlayıcıyı bulmak için farklı masaj türleriyle ve farklı masaj terapistleriyle denemeler yapın.

Beklentilerinizi ve niyetlerinizi her zaman masaj terapistinizle paylaşın ve rahat olmadığınız bir şey varsa konuşun. Herhangi bir sağlık sorununuz veya durumunuz varsa, herhangi bir masaj yapmadan önce doktorunuzla konuşun.

masaj çeşitleri
masaj çeşitleri

Ülkemizde uygulanan bazı masaj türleri

Türkiye genelince oldukça popüler olan bazı masaj çeşitlerini sizler için bir liste olarak sıraladık herhangi birinin üstüne tıklayarak masaj türü hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir