ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Bali Masajı nedir ?

Bali masajı tam vücut, derin doku, bütünsel bir tedavidir . Bali masajı, vücudunuzun etrafındaki kan, oksijen ve ” qi ” (enerji) akışını uyarmak ve refah, sakin ve derin rahatlama hissi vermek için hafif esneme, akupresür, refleksoloji ve aromaterapi kombinasyonunu kullanır . Bali masajı, uçucu yağların aromaları ile birlikte cilt haddeleme, yoğurma ve okşayarak basınç noktası uyarımı gibi çeşitli teknikler kullanır.

Bali masajı, çeşitli masaj tekniklerini deneyimlemek , rahatlamak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa veya biraz düşük hissediyorsanız seçmek için iyi bir tedavidir . Tutumla gevşeme masajı, bu tedavi sakin olmanıza yardımcı olacaktır, ancak dolaşımınızı hızlandıracak ve düğümlü dokuyu fiziksel sorunları da ele alacak şekilde hedefleyecektir.

Bali masajı nasıl yapılır ?

Bali masajında ​​aromaterapi yağları önemlidir. Cildinizdeki sürtünmeyi azaltmak ve kokuları ile zihinsel bir konfor sunmak için Bali masajı bitkisel aromaterapi yağları olmadan düşünülemez. Yağlara ek olarak, Bali masajındaki atmosfer de çok önemlidir. Beyninizin görsel ve işitsel kontrolünün vücudunuzu derinlemesine rahatlaması için bırakması arzu edilir. Bu nedenle, bu tedavinin daha etkili olması için tütsü, gözü ve müziği yormayan bir ışık tercih edilir.


Doğu kültüründen tüm dünyaya yayılan bu tedavi yönteminin tekniklerini incelersek, Bali masajının tüm vücuda uygulanan bir masaj yöntemi olduğunu bilmeliyiz. Cilt tipinize ve tercihinize göre aromaterapi yağları seçildikten sonra hafif bir tempoda masaj başlar. Vücudun geri kalanı, masaj alanları ile masaj olmayan alanlar arasındaki sıcaklık farkını önlemek için ince bir kapakla kapatılır. Hafif bir tempoda başlasa da, kaslar gerilir ve vücut güçlü bir baskı ile gevşer. Güçlü basınç darbeleri arka, omuz ve boyun bölgesinde daha fazla uygulanır. Buradaki kasların gerginliği duruş ve oturma rutini nedeniyle daha gergin ve gerilmesi gerekiyor. Yine de, Bali masajı çok zor bir masaj türü değildir.

Kafa bölgesindeki hafif yoğurma hareketleriyle kan akışını hızlandırmaya yardımcı olur. Terapistler, vücutta kan ve enerji akışını sağlamak için masajı yoğurma, bastırma, sıkma ve yuvarlama hareketlerinin bir kombinasyonu ile uygularlar.
Acupressure ve refleksoloji Bali masajında ​​da önemlidir. Acupressure ile vücudun belirli noktalarına baskı uygulayarak, kan akışının tüm vücutta hızlandırılması sağlanır. Bali masajı, başka bir deyişle Acupressure ve refleksoloji masajının bir kombinasyonunu içerir.

Bali masajını neden tercih etmelisiniz ?

bali masajı
bali masajı

Bali masajı, yorgun bir vücudu ve zihni rahatlatmanın en iyi yollarından biridir. Bu masajla daha enerjik, dinç, duygusal olarak daha dengeli, fiziksel olarak gerilmiş ve daha yüksek vücut dinamizmi hissedeceksiniz. Gergin kas dokusu gerildiğinde, masajdan sonra daha rahat hareket ettiğinizi göreceksiniz.
Yoğurma, vuruşlar ve parmak basma yöntemleri sayesinde vücudunuzdaki enerji akışı dengeye ulaşacaktır. Vücudun artan kan akışı ve dolaşımı, toksinlerin vücudunuzdan kısa sürede dışarı çıkmasına neden oldu ve bu yüzden daha sağlıklı hissedeceksiniz. Kendinize verebileceğiniz en iyi hediyelerden biri olacaktır.

Bali masajının faydaları nelerdir ?

  • Derin gerilmiş ve düğümlü kaslar için iyi bir rahatlama ve esneklik sağlar. Bu nedenle, ağrıyı ve krampları azaltmaya yardımcı olur.
  • Aromaterapi yağlarının kullanımı kokularıyla zihinsel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olur.
  • Bali masajındaki atmosfer de önemlidir. Ortamınızın zihninizi görsel ve işitsel bir şekilde gevşetmenize yardımcı olması beklenir.
  • Bali masajında ​​bulunan Acupressure ve refleksoloji teknikleri, kan akışını ve dolayısıyla enerjiyi tüm vücudunuza yaymayı ve olması gerektiği gibi vücudunuzun dengesine ulaşmayı amaçlamaktadır.
  • Isıtmalı vücut sağlıklı bir görünüm elde etmeye yardımcı olur ve artan kan akışı da cilt bakımınıza yardımcı olur.
  • Ayak ve bacaklardaki belirli noktalara uygulanan basınçlar, beyninizdeki çoklu uyaranları aktive ettiği için ağrınızı hafifletmede etkilidir.
  • Bali masajında ​​baş masajı baş ağrısı, boyun ağrısı gibi şikayetlerinizi azaltmada etkilidir.
  • Düzenli olarak uygulandığında, psikoloji için de olumlu bir etkisi vardır. Anksiyete, stres şikayetleri iyi bir masaj seansından sonra azalacaktır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir