ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Yüz masajı nedir ?

Yüz masajı, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve daha genç görünümlü ve daha sağlıklı bir cilt elde etmek için çok popüler bir Batı güzellik tedavisidir . Stres, migren baş ağrısı, adet öncesi sendromu (PMS) ve sinüs tıkanıklığını gidermek için de kullanılır . Tüm masaj seansını, tüm vücut masajının bir kısmını veya yüz tedavisinin bir bölümünü içerebilir.

Yüz masajı profesyonel bir masaj terapisti, bir estetisyen veya bir güzellik uzmanı tarafından yapılabilir. Evde basit masaj da yapılabilir. Yüzün masajı genellikle ellerle yapılır; ancak güzellik masajların’da veya kaplıcalarda mekanik masaj cihazları da kullanılmaktadır. Hassas yüz bölgelerinde hareketi kolaylaştırmak için genellikle az miktarda yağ veya losyon uygulanır.

Yüz masajının kökeni

Masaj, antik çağlardan beri tüm kültürlerden insanlar tarafından ağrı kesici, iyileşme ve kozmetik iyileştirme için kullanılmaktadır . Masaj terapisinin ilk yazılı kaydı, M.Ö. 3. yüzyıldan kalma bir Çin tıbbı metnidir. Eski Yunanlılar, Persler, Japonlar ve Hintliler de erken tıbbi literatürlerinde masaj tedavisinin kullanımını ayrıntılı olarak kaydetti.

Kozmetik bir tedavi olarak yüz masajının Batı versiyonu nispeten yeni bir yirminci yüzyıl yeniliğidir. Avrupa’da özellikle popüler oldu . En tanınmış Avrupalı ​​uygulayıcıların çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde mağaza açtı ve başkalarına da öğretmenlik yaptı. Bu yüz masajı formu genellikle estetik uzmanlarına ve makyaj sanatçılarına masaj terapistlerine göre daha fazla aittir.

Yüz masajı nasıl yapılır ?

Birincil hedef kulakların altındaki ve boyundaki lenf düğümleridir.” Bu alanlar tıkandığında, lenfatik drenaj durgunlaşır, bu da kabarık, donuk bir cilde yol açtığı düşünülür. Chapman, “Düzgün ve gri görünen cilde yol açabilecek toksinlerin boşaltılmasına gerçekten yardımcı oluyor.”

Benzer şekilde, cildi manipüle etme ve masaj yapma, bölgeye artan kan akışı anlamına gelir. “Cilde daha fazla kan, cilde daha fazla oksijen demek ve bu kan akışı da daha fazla besin getiriyor” diyor Chapman. “Sadece cildi uyararak, bu kadar uyuşuk olmayı bırakır ve daha fazla kolajen üretmek için fibroblastlarınızı tekmelemeye başlar.”

Diğer fayda, tam olarak bir masajdan bekleyebileceğiniz şeydir: kas gerginliğinde bir salım. Theron, “Bu günlerde hepimiz çok daha fazla gerilim var, özellikle de çenelerimizde.” “Bütün gün küçük küçük ekranlara gözlerini kısarak ve çenelerimizi stresle kenetleyerek geçiriyoruz. Bu düğüm ve gerginlikleri ortadan kaldırdığınızda, cildin sıkılığında gözle görülür bir artış yaşarsınız.”

Yüz Masajı Çeşitleri

Yüz masajı klasik bir masajdan ibaret değildir birden fazla çeşitlere ayrılmıştır en yagın uygulanan 4 çeşit yüz masajlarını sizler için sıraladık:

Lenfatik Drenaj

Lenf, vücudunuzdaki toksinleri uzaklaştıran ve atıkları ortadan kaldıran bir sıvıdır. Su, protein ve tuzlardan oluşur. Birikmiş lenf bir masajla drene edilebilir [ 3 ]. Cildinizi derinlemesine temizleyerek gençleştirmek istiyorsanız bu harika bir tekniktir.

Shiatsu Veya Parmak-Basınç

Bu tür yüz bakımı , enerji kanalları olarak adlandırılan yüzdeki belirli noktalara [ 4 ] uygulanan akupresür kullanır . Bu çince tekniği uygulayan insanlar kasları tonlamak ve yüzdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmak için özel cihazlar, parmakları veya avuç içi kullanırlar.

Klasik Masajı

Bu, dünya çapında güzellik uzmanları tarafından en yaygın kullanılanıdır. Vuruş, dokunma, yoğurma ve kıstırma gibi hareketleri içerir. Kollajen üretimini teşvik eder ve cildinizi rahatlatır.

Kobido Masajı

Kobido, ‘eski güzellik yolu’ anlamına gelir. Bu en eski yüz masajı türüdür. 16 yüz kasına masaj yapmak için 47 teknik kullanır. Ağrıların giderilmesine yardımcı olan derin bir rahatlama yüz masajıdır.

Yüz masajının faydaları nedir ?

yüz masajı
yüz masajı
  • Çene çizginizdeki gerginliği ve stresi gidererek sizi daha yumuşak ama daha güçlü bir kas ve sahip olmanız gereken yüz şekli ile bırakır.
  • Kan dolaşımını iyileştirir, bu da cilt hücresi yenilenmesini hızlandırır, bu da güzel, dolgun yeni cilt anlamına gelir.
  • Cildinize canlılık ve zıplama verir.5. ‘ Yüz masajı genel yüz yapınızı geliştirir, böylece botoks veya dolguya daha az ihtiyaç duyulur.
  • Endorfinleri uyarır! masajı yaptıktan sonra hep daha mutlu olursun.
  • Rahatlamanıza yardımcı olur.’
  • Yüzünüzdeki kasları hareket ettirmek, cildinizde tıkanıklığa neden olabilecek toksinleri ve kirliliği temizlemeye yardımcı olur.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir