ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Hint Baş Masajı nedir?

Champissage olarak da bilinen Hint baş masajı, baş ve boyun ve omuzlar boyunca akupresür noktalarına masaj yapmaya odaklanan ve genellikle saç ve kafa derisi durumunu iyileştirmek için dairesel masaj darbeleri kullanan bir tedavidir.

Ayurveda adı verilen (‘yaşam bilimi’ olarak tercüme edilen) Hint alternatif tıp sisteminden kaynaklanır , böylece zihin ve bedenin karmaşık bir şekilde birbirine bağlı olduğuna ve böylece birbirlerini etkileyebileceğine inanılır. Bu teori sayesinde, Hint baş masajının sadece baş ağrılarını azaltmak ve fiziksel refahı artırmakla kalmayıp aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlığı da geliştirebileceği anlaşılmaktadır.

Hint baş masajı, Hindistan’da 5000 yılı aşkın bir süredir kullanılan eski bir terapötik uygulamadır ve yağ veya ekipman gerektirmez, bu da onu yeni erişenler için mükemmel bir tedavi haline getirir. Genellikle otururken ve hafif kıyafetlerle yapılır.

Hint baş masajı nasıl yapılır ?

Tam bir Hint baş masajı muhtemelen 25 ila 45 dakika sürecektir. Terapistiniz muhtemelen yaşam tarzınız, belirli ağrılarınız, ağrılarınız veya rahatsızlıklarınız hakkında bir fikir edinmek için önceden sizinle sohbet edecektir. Herhangi bir tıbbi tedaviniz olup olmadığını veya ilaç alıp almadığınızı sorabilir, çünkü bu hangi yağları kullandığını ve ne tür basınç ve tekniği etkileyebileceğini etkileyebilir.

Bir Hint baş masajında, saç derinize yağlanmış olabilirsiniz. Terapistin saçınızın parlaklığını ve dokusunu en iyi şekilde artıracak bir yağ kullanabilmesi için kuru, yağlı, normal saçlarınız olup olmadığı size sorulabilir. Bazı yağlar bu koşulların iyileştirilmesine yardımcı olabileceğinden, kepek veya inceltme saçınız varsa da bahsetmeye değer.

Bazı masajların oldukça sağlam olacağı gerçeğine hazırlıklı olun – örneğin kafatasınıza masaj yaptırmak oldukça garip bir his olabilir – ancak buna sadık kalın. Sonrasında kendinizi gerçekten rahat ve sakin hissedeceksiniz.

hint baş masajı
hint baş masajı

Hint baş masajının faydaları

  • Ruhu sakinleştirir, canlandırır ve canlandırır.
  • Daha dengeli bir varlık durumu yaratabilir.
  • Gergin ve rahatsız kasları rahatlatır, sertliği kolaylaştırır, kan dolaşımını uyarır ve birikmiş toksinleri boşaltarak baş ağrılarını ve göz yorgunluğunu giderir.
  • Artan eklem hareketliliği.
  • Beyne artan kan akışı, daha odaklı düşünce, daha fazla konsantrasyon ve daha iyi hafıza ile sonuçlanır.
  • Geliştirilmiş lenfatik drenaj.
  • Sinüs tıkanıklığı ve migren rahatlaması.
  • Saçınıza sağlıklı bir parlaklık verir ve cilt durumunu iyileştirir.
  • Daha derin nefes almayı ve derin rahatlamayı teşvik eder; çok keyiflidir ve endorfin adı verilen “iyi hissetmek” kimyasallarının salınmasını tetikler, neredeyse mutlu ve mutlu bir mutluluk hissi yaratır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir