ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Rahatlama (relax) masajı nedir?

Bir rahatlama masajı tam olarak adının ima ettiği şeydir: kesinlikle dinlenme ve rahatlama amaçlı bir masaj. Bu masaj tekniği terapötik etkiler veya kronik ağrı veya rahatsızlık ile başa çıkmak için tasarlanmamıştır. Bu masaj aslında pürüzsüz, kayma vuruşları kullanan nazik bir İsveç masajı ile aynıdır. Birincil amaç rahatlamanıza yardımcı olmaktır ve masaj terapisti muhtemelen daha yavaş bir hızda hareket edecek ve hafif basınç kullanacaktır.

Masaj uygulamalarının çoğu, diğer şeylerin yanı sıra, sizi rahatlatacaktır. Rahatlama masajı ile rahatlamak tek amaçtır. Bu nedenle, sahip olabileceğiniz en eksiksiz ve hoşgörülü masajlardan biridir. Tanımlar değişiklik gösterir, ancak İngiltere’de rahatlama masajı genellikle yumuşak müzik, yumuşak aydınlatma ve aromaterapi masajı yağlarını içeren tam vücut tedavisidir. Uzun vuruşlar, cilt ve kasların hafifçe yoğurulması ve yuvarlanması ve belki de yan yana biraz ritmik sallanma gibi her türlü tekniği kullanacak uzun, lüks bir masajınız olacak. Pasif bir tedavidir. Örneğin, Tayland masajı gibi muhtemelen yoga benzeri pozisyonlara gerilmeyecek veya manevra yapmayacaksınız

Rahatlama masajı ne işe yarar?

İyi bir rahatlama masajı, kaslarınızdaki stresi ve gerginliği giderir ve sizi bir iyilik hissi ile sızmaya bırakır. Masajın genel faydaları nedeniyle bunu başarır: dolaşımınızı iyileştirir, böylece organlarınız ve cildiniz daha fazla oksijen alır; sıvıyı lenfatik sisteminizden geçirir. Gevşeme masajı vücudunuzu yiyeceklerini sindirmeye ve toksinlerinden kurtulmaya teşvik eder. Daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Bir masaj ayrıca herhangi bir kasın düğümlenmesine yardımcı olur, ağrıları ve burkulmaları yatıştırır ve cildi küçük aşınmaları iyileştirmeye teşvik eder.

Birini rahatlatmak için ovalamak veya kucaklamak doğal bir içgüdüdür; bir rahatlama masajı bu içgüdüyü alır ve onunla birlikte çalışır ya da onunla ‘kıvrılır’.

Rahatlama relax masajı nasıl yapılır

Bir seans sırasında, hasta giysilerinin çoğunu çıkaracak ve genellikle vücuda dökülen bir çeşit ince tabaka ile bir masaj masasında uzanacaktır. Genellikle bir rahatlama masajı değiştirilebilir ve özel isteklerinize göre uyarlanabilir. Masaj, arka planda herhangi bir müzik veya mum ışığı seçimiyle sessiz, rahat bir ortamda gerçekleşir.

Masaj, ellerin vücuda hafif ve orta basınç uygulayarak, rahatlamayı desteklemek için dokuyu hafifçe manipüle eden terapistten oluşur. Derin bir doku masajı değildir. Vücudun daha derin kaslarını çalışmak için değil, sadece vücut dokusunun dış katmanlarının hafifçe yoğurulması ve sürtünmesi için tasarlanmıştır. Sırt, bacaklar, kollar ve boyun dahil olmak üzere vücutta geniş bir alanı kapsayacaktır.

Bazen masaj terapinize biraz aromaterapi tedavisi ekleme seçeneği vardır. Yüksek kaliteli aromaterapi yağları, masajın bütünsel deneyimini artırabilir ve kişinin enerji dengesinin daha fazla rahatlamasını ve restorasyonunu sağlar. Tabii ki, kokusuz yağ da bir seçenektir. Yağ, terapistin çalışması için daha kaygan bir yüzey üretir, bu nedenle cildin çekilmesi yoktur. Masaj sırasında hasta sessiz kalabilir ve sadece kendi kişisel düşüncelerini başlarında keşfedebilir veya istenirse terapistle sohbet edebilir. Oturum tam istediğiniz gibi olacak şekilde kişiselleştirilebilir.

Gevşeme masajı, dolaşımı, hareket aralığını, hafif kas ağrısını hafifletmek ve genel rahatlamayı teşvik etmek için tasarlanmış pürüzsüz, yumuşak bir masaj tarzıdır. Çoğu insan artık kendileri için yeterli zaman ayırmıyor.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir