ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

İstanbul’da profesyonel masöz profilleri araştırmasında olan kişilerin en doğru seçimi yapabilmesi adına masaj teknikleri hakkında bazı bilgilere sahip olması gerekir. Pek çok masöz bir merkeze bağımlı olarak ya da merkezden bağımsız bir şekilde çalışmaktadır. Masöz seçerken önemli olan bir merkeze bağlı olması değildir. Kişinin deneyimi ve hijyeni önemlidir.

Profesyonel Masözlerden Masaj Hizmeti

Profesyonel masözlerden masaj hizmeti alacak kişiler pek çok masöz arasından hangisini seçeceğine karar veremeyebilir. Burada ilk dikkat edilmesi gereken kişinin yeterli lisanlara ve güvenilirliği kesin olan bir masöz olmasıdır. Güvenli olmayan kişiler masaj sırasında müşterisine kaba davranabilir. Aynı zamanda masaj tekniklerine hakim olmayacağı için yanlış işlemler uygulayarak daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Masaj sırasında vücudun sinirlerine ve belli anatomik yerlerine baskı yapılmaktadır. masöz hangi bölgelere masaj yapılırsa vücudun rahatlayacağına ve hangi bölgelerde vücuda zarar gelebileceğini bilir. Bu şekilde bir masaj yöntemi kullanır. Aynı zamanda masaj yapılırken müşterinin şikayetleri doğrultusunda bir yöntem belirlenir. Bu yönteme göre müşterinin en iyi hizmeti alması sağlanır.

İstanbul Masöz Profilleri

İstanbul masöz uzmanlar yapacağı masaj tekniğine en hakim olan kişilerdir. Herkesin vücut anatomisi ve yaşam tarzı birbirinden farklıdır. Bu anlamda kişiye uygulayacağı yöntemler ve teknikler de farklı olacaktır. Örneğin kişinin rahatlaması adına hangi aromatik yağlarla masaj yapılacağına bir masöz hakim olmalıdır. Bu nedenle masöz ararken aldığı eğitimlerini sormak ve buna göre bir masöz seçimi yapmak önemlidir. Masözlerin almaları gerektiği sertifikalar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Aroma Terapi Masajı eğitimi
 • Müşteri Karşılama ve Uğurlama
 • Klasik Masaj Teknikleri
 • Kozmetikleri Tanıma eğitimi
 • Müşteri ile İletişim
 • Dekolte ve Yüz Masajı eğitimi
 • İskelet ve Kasların Yapı ve İşlevleri
 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Kişisel Hijyen eğitimi
 • Salon Hazırlığı ve Hijyeni eğitimi
 • Vücut Sistemlerinin Yapı ve İşlevleri
 • Temel Vücut Masajı gibi eğitimlere hakim olmak gerekir.

Evde Masaj Uzmanı Nasıl Bulunur?

Evde masaj uzmanı bulmak için web sitemizin masöz profilleri sayfasını inceleyerek profesyonel terapistleri bulup hizmet alabilirsiniz. Ararken kişilerin kendilerine en uygun masözü de bulmaları önemlidir. Örneğin bir kişi sporcuysa eklem ağrılarını indirebilmek için sporcu alanında eğitim görmüş ve deneyimli olan bir masaj uzmanı tercih edilebilir. Terapistler farklı alanlarda görev görebilse de temelde hepsinin belli görev ve sorumlulukları vardır. Profesyonel bir şekilde masözlük mesleğini yapan kişilerin görev ve sorumlulukları şu şekildedir;

 • Masajın yapılacağı yerin hijyenik koşulları masaj için ve kişinin kendini rahat hissedebilmesi için uygun hale getirilmelidir.
 • Masöz terapistleri çalıştıkları yere bağlı olarak ya da bağlı olmasalar bile belirli olan gün ve saatler içerisinde masaj hizmeti vermelidir. Müşterilere randevu verilerek masaj saati belirlenir.
 • Masaj sırasında kullanılacak araç ve ekipmanların masöz tarafından profesyonelce kullanılabiliyor olması önemlidir. Müşteriye zarar verilmemelidir.
 • Masaj için eksik olan her malzemenin temin edilmesi de gereklidir.

Profesyonel Masözleri Tercih Edin

Profesyonel masöz nasıl bulunur konusunda ikilemde kalan kişiler ilk olarak tüm sertifikaları detaylı bir şekilde incelemeli ve kendine uygun olabileceği kişiyi aldığı eğitimlere göre belirleyebilmesi önemlidir. Masözlerin her insanda kullandığı aromatik yağlar da değişkenlik göstermektedir. Bunun yöntemini masözün kendisi belirlese de aromatik yağlar ile masaj yapan bir masöz olduğundan emin olunmalıdır.

Bu yağlar kişiyi hem rahatlatır hem de uzun süreli olarak stresi onlardan alma etkisi vardır. Profesyonel masöz arayan kişiler aynı zamanda masözün çalıştığı ortamın hijyenik olmasına da dikkat etmelidir. Her müşteriden sonra ortalığın en baştan dezenfekte edilmesi ve kullanılan taşların düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir