ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Bölgesel masajı nedir ?

Bölgesel masaj Bbş-boyun, ense – omuz-sırt, sırt-bel, kollar ve bacaklar gibi bölgelere uygulanan ve genellikle bölgesel bir sorun olan terapötik bir masajdır. Rahatsızlık tespit edildikten sonra veya doktorun kontrolü ve tavsiyelerine göre belirlenen bir programa göre uygulanır.

El ve ayaklarda vücudun her bölümünde refleksleri uyaran nokta ya da bölgeler vardır. Bölgesel masaj uzmanları bu kavra­mı benimsemiş insanlardır. El ve ayak­larda vücudun bütün öbür bölümlerini temsil eden, sinir yoluyla buralara bağlı bölgeler bulunduğuna inanırlar. Onlara göre olumsuz çevresel etkiler sonucun­da ayakların sinir uçlarında çok miktar­da kalsiyum tuzları ve ürik asit kristal­leri birikmekte, bunlar sinir uçlarını tı­kayarak salgı bezlerine ve organlara nor­mal uyarıların gitmesini engellemekte­dir.

Bölgesel masaj olarak en yaygın yapılan alt masaj türleri:

bölgesel masaj
bölgesel masaj

Baş-Boyun-Omuz Masajı

Sadece baş, boyun ve omuz bölgesi için bir masajdır. Baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrısı ve sertlik gibi sorunların giderilmesinde özellikle etkilidir. Saç ve saç derisi üzerindeki besleyici etkisi nedeniyle saçı güçlendirmede ve sağlık kazanmada çok faydalıdır. (Bölgesel Masaj)

Sırt masajı

Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve sertliği önler. Kambur, ağır yük taşımak, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durmak kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj kasları gevşetir, ağrı ve ağrıları giderir. Sinirler omurgadan başlayarak vücuda yayıldığından, masaj doğrudan sinirleri etkiler ve sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici bir etkiye veya hızlı ve hızlı hareketlerle ferahlatıcı bir etkiye sahiptir.

Bacak ve Ayak Masajı

Bu masaj, uzun süre ayakta kalmanın neden olduğu ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir ve egzersiz sonrası yorgun kasları gevşetebilir. Kan dolaşımını ve lenfatik sistemi uyarır, böylece uylukların bu bölgeye düzenli masajlarla pürüzsüz ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Kötü duruş, sırt ağrısı ve yorgunluk, farkında olmadığınız ayak problemlerinden kaynaklanabilir. Ayaklarınızda olacağınız düzenli masaj seansları sayesinde tüm vücudunuzu rahatlatabilir ve canlandırabilir ve yorgunluğunuzu hafifletebilirsiniz.
Ayrıca klasik masajların keyfini çıkarırsınız, ancak belirli bölgelerde biriken ağrınız asla azalmazsa, her zaman aynı yerlerde kasılmalar, reçeller ve ağrılar hissediyorsanız, bölgelere uygulanan klasik masaj şekli olan Bölgesel Masaj’ı deneyin.

Özellikle yoğun çalışma temposu olan çalışanlar için son derece etkili bir çözüm geliştirmektedir. İsteğe bağlı olarak sırt, kol ve bacaklara uygulanabilir, kasları gevşetir ve rahatlatır.
Sırtınızla rahatlamak, sandalyenizden ağrıyan, ayaklarınızdan ağrıyan, her zaman kullandığınız kolunuz, kısacası, acıyı hissettiğiniz özel bir Bölgesel Masaj.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir