ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Medikal masaj (tıbbi masaj) nedir?

Medikal masaj, bir hekim tarafından teşhis ve reçete edilen durumları çözmek için reçete edilir ve tasarlanmıştır. Masaj terapisti çeşitli modaliteler veya teknikler kullanabilir, ancak Tıbbi Masaj seansını vücudun tanı ile ilgili alanlarına odaklayacaktır. Tıbbi Masaj tipik olarak 15 dakikalık artışlarla faturalandırılır. Geri ödeme ücreti programları, sigorta şirketinizin belirlediği kapsama göre uygulanır.
Masaj Terapistlerinin teşhis koymasına izin verilmez ve belirli bir durumu tedavi ettiklerini iddia ederse doktor reçetesinden çalışmalıdır. Bir masaj terapisi uzmanının değerlendirmesinin yumuşak doku dengesizliklerini gösterdiği durumlarda reçetesiz tedavi de uygulanabilir. Masaj terapistleri ve doktorlar hastaları teşhis etme ve tedavi etme yeteneklerini koordine ettiklerinde, hasta büyük kazanır. Tıbbi masaj, birçok yumuşak doku yaralanmasının yanı sıra psikolojik bozukluklar için inanılmaz etkili bir tedavi olabilir. Tıbbi masaj terapisi, bir bireyin genel sağlığını ve refahını artırabilir. Stres ve kaygıyı hafifletme, yaralanma sonrası rehabilitasyonu kolaylaştırmak ve depresyona yönelik olmak da dahil olmak üzere çok çeşitli durumların semptomlarını hafiflettiği bulunmuştur.

Medikal masaj yapabilmek için sertifika gereklidir

Bir Masaj Terapistinin birisine tedavi ettiğini ifade edebilmesi için, önce gerçekte ne tedavi edildiğini yasal olarak belirleyebilmesi gerekir.
Masaj Terapistlerinin teşhis koyma pratiğinin ötesinde olduğundan, belirli bir durumun tedavisini iddia etmek için doktor reçetesi gereklidir. Değerlendirmenin yumuşak doku dengesizliklerini gösterdiği müşterilere hitap etmek için reçetesiz tedavi de uygulanabilir.
Sahadaki birçok kişi bunun gücünü hekime verdiğini düşünebilir, ancak hiçbir şey gerçeğin ötesinde olamaz. İşbirliği içinde çalışmayı öğrendiğimizde, bir doktor Masaj Terapistinin en güçlü müttefiki olabilir. Nörologlar, Ortopedistler, Pratisyen Hekimler, Psikiyatristler, Ayak Hastalıkları Uzmanları, Oral Cerrahlar, Osteopatlar ve Kiropraktörlerle iyi çalıştım.
Masaj Terapistleri, Doktorlar ve diğer sağlık profesyonelleri, hastanın / müşterinin menfaati için birlikte etkili bir şekilde çalışabilir.

medikal masaj
medikal masaj

Medikal masajın faydaları

Tıbbi masaj terapisinin özel yararı, tedavi edilen duruma bağlıdır. Bununla birlikte, tedavinin faydaları şunları içerebilir:

  • Yumuşak dokulara kan akışına ve dokunmaya aşırı duyarlılığa neden olabilecek boğaz ve sıkı kasların serbest bırakılması; İskemi olarak bilinir
  • Sinir sıkışması ve kompresyonun giderilmesi
  • Miyofasyal tetikleme noktalarını devre dışı bırakma
  • Ağrı ve iltihabı azaltmak
  • Dolaşımın iyileştirilmesi ve stresin hafifletilmesi
  • Sindirime yardımcı olur
  • Esnekliği ve hareket aralığını geliştirir
  • Sinir sistemini yatıştırır
  • Koordinasyon ve duruşun iyileştirilmesi
  • Gelecekteki kronik ağrı durumlarının önlenmesine yardımcı olur

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir