ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

G5 masajı kaslarda birikmiş olan laktik asit ve ödemlerin atılması noktasında yüksek yarar sağlayabilen bir masaj türüdür.

G5 masajı ile birlikte ritmik ve hızlı titreşimler ile birlikte sıkılaşmalar sağlanabilir, selülit giderilebilir. Aynı şekilde spazm tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Özel bir cihaz ile birlikte uygulanmaktadır. Hızlı titreşimler yayarak bölgelerde sıkılaşma sağlanabilmektedir. Pek çok açıdan yarar sağlayan bu masaj türü son zamanlarda pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Uzun yıllar boyunca tedavilerde de kullanılabilen bir masaj çeşidi idi. Günümüzde de hala tedaviler için kullanılabilmektedir.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı nedir sorusu insanlar tarafından sorulmaktadır. G5 masajı pek çok açıdan yarar sağlayan, yararları nedeni ile de tedavilerde kullanılmakta olan bir masaj çeşididir. Selülit giderici etkileri bulunmaktadır.

Özel bir cihaz yardımı ile birlikte uygulanmaktadır. Masaj yapılan bölgelere ritmik bir masaj aleti ile birlikte hızlı titreşimler verilmektedir. Bu sayede de sıkılaşma ve selülitlerin giderilmesi amaçlanmaktadır.

Bu masajı daha çok bölgesel olarak zayıflamayı mümkün kılabilmek için kullanılabilmektedir. Aynı şekilde spazm tedavilerinde de kullanılmaktadır. G5 vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. En çok üst bacak ile kalça bölgelerine uygulanmaktadır.

Kişilerin isteklerine göre herkese özel olarak programlar hazırlanmaktadır. Bu programlara göre uygulamalar başlamaktadır. İhtiyaçlara göre değişen uzunluklarda olmakla beraber ortalama olarak seanslar 10-15 arasında değişmektedir.

Her seans ise tam olarak 20-25 dakika kadar sürebilmektedir. Soğuk lipoliz ve lenf direnaj gibi bölgesel zayıflama yöntemleri ile birlikte uygulanmaktadır. Bu şekilde bölgesel zayıflamayı destekleyecek şekilde tedavi yöntemi oluşturulmuş olmaktadır.

g5 masajı

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı nasıl yapılır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu masaj türü vücudun her yerinde kullanılabilmektedir. Bu masaj daha çok bel, kalça, uyluk bölgesi ve kol gibi alanlarda tercih edilmekte olan bir masaj türüdür.

Bu masaj sırasında uygulama yapılacak bölgelere ilk olarak yağ sürülmektedir. Sonrasında da işleme başlanmakta ve masaj istenilen bölgelere yapılmaktadır. Herkese özel olarak çıkarılan masajlarda bölgesel olarak zayıflamak amaçlanmaktadır.

Bu masajı yaptıranlar bu masajla birlikte bölgesel olarak zayıflamayı amaçlamaktadırlar. Masaj yapılan bölgelerde ilk olarak titreşimler ile birlikte kan akışı hızlandırılır ve yağ yakımı hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Kan akışı hızlandığında yağ yakımı çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürebilen masajlar seanslar halinde gerçekleştirildiğinde bölgelerde yağ yakımı da gerçekleştirilmiş olmaktadır.

G5 Masajı Yan Etkileri Var Mı?

G5 masajı yan etkileri var mı, varsa neler gibi sorular masaj yaptırmak isteyenler insanlar tarafından merak edilmektedir. G5 masajının herhangi bir riske sahip olup olmadığı merak edilmektedir. Bu masaj türü son derece sağlıklı olan ve herhangi bir şekilde risk oluşturmayan bir masaj türüdür.

Bu masaj türünü yaptıracak olan ve yaptırmakta olan kişiler yararlı etkilerini kısa süreler içerisinde göreceklerdir. Uygulama sırasında kişilere verilen titreşimler ile birlikte vücut fonksiyonları görevlerini yerine getirmeye başlamakta ve bu şekilde vücuda önemli yararlar sağlanmaktadır.

Bu masajı sahip olduğu yararlı etkileri ile birlikte herhangi bir risk taşımamaktadır. Bununla birlikte masaj sonrasında da oluşabilecek herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Bu masaj türü yararlı etkileri nedeni ile pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılabilmektedir.

G5 masaj acıtır mı soruları da bu noktada merak edilebilmektedir. Masaj esnasında cihaz yardımı ile birlikte titreşimler verilmektedir. Ancak bu titreşimler can yakıcı bir seviyede değildir. Bu nedenle G5 masajı acıtıyor mu sorusunun cevabı “hayır” olacaktır.

G5 Masaj Yararları

G5 masajı yararları son derece fazladır. Son derece etkili olan ve yararlı bir masaj bir türüdür. Yağ yakımını sağlaması ve selülit oluşumunu yok etmesi ile birlikte pek çok yarar sağlamaktadır. Bölgesel olarak zayıflamayı amaçlamakta olan kişiler bu masaj türünü tercih etmektedirler. Cihaz ile birlikte verilen titreşimler ile birlikte kan akışı hızlandırılmakta ve bu sayede bölgede yağ yakımı sağlanabilmektedir.

G5 masajı basen bölgelerinde yer alan yağların yakımı için kullanılabilmektedir. Belirtilen seanslar boyunca yaptırılarak basen ve bacak bölgelerinde yer alan yağların yakılmasını sağlar ve bölgesel zayıflama gerçekleştirilmiş olur.
G5 masajı bacak inceltir mi sorusu insanlar tarafından merak edilmektedir.

Vücut tipine göre çok daha kalın bacaklara sahip olan kişiler masaj ile birlikte bu durumdan kurtulmayı amaçlamaktadırlar. Masajı bölgesel olarak incelme sağladığı için bacaklarda yer alan yağları gidermekte ve inceltmektedir.

G5 Masaj ile Kilo Vermek

G5 masajı ile kaç kilo verilir ve kilo verilir mi gibi sorular da insanların merak ettikleri konulardandır. Bölgesel olarak zayıflatan bir masajdır. Masaj yapılan bölgelerde ciddi, gözle görülür incelmeler olmaktadır. Basen, kalça, bel gibi alanlarda kullanılmakta ve bu şekilde bu bölgelerde yağ yakımı sağlanmaktadır.

Bu masajı göbek eritme gibi amaçlarla da kullanılabilecek olan bir masaj türüdür. Uygulanan bölgede kan akışı sağlar ve yağları yakar. Bununla birlikte bu bölgelerde tekrarda yağ oluşumunu önlemektedir. Seanslara devam edilmesi ile birlikte cilt üzerinde esneklik elde edilmiş olmaktadır.

Kan dolaşımını hızlandırılmakta ve gergin olan bölgeler yumuşatılmaktadır. Vücut ısındırılmakta ve bu sayede daha hızlı yağ yakması amaçlanmaktadır. Masajın faydaları içerisinde sıkıntı ve stres nedeni ile oluşan ağrıların giderilmesi de yer almaktadır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir