ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Acupressure masajı nedir ?

Acupressure masajı , akupunktur noktaları veya akupunktur noktaları olarak da bilinen vücuttaki akupunktur noktaları olarak adlandırılan belirli noktalarda ki – veya yaşam gücü enerjisini harekete geçirmek için parmak basıncını kullanan Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) teorilerini temel alan bir masaj terapisi tekniğidir. Bu acuressure noktaları, vücuttaki tıkanmış veya tıkanmış enerji merkezlerini serbest bırakmak için chi’ye erişilebilen ve sağlık ve refah için engelsiz chi akışını teşvik eden fiziksel yerlerdir.

Acupressure masajı ne için kullanılır ?

Vücutta, vücudun diğer kısımlarına karşılık gelen yüzlerce acupressure noktası vardır. (Örneğin, elinizde böbreğiniz için bir nokta vardır.) Bu nedenle, doğal olarak, uygulamanın birçok ilişkili faydası vardır. Her türlü masajda olduğu gibi, büyük bir acupressure şevki gevşemedir, meridyenlerin varlığından şüphe duysanız bile geride kalabilirsiniz. acupressure genellikle ağrıyı azaltmak için kullanılır ve çalışmalar ağrı , adet krampları ve baş ağrılarıyla mücadeleye yardımcı olabileceğini önermektedir . Uygulama, bağışıklık sistemi ve sindirim desteği de dahil olmak üzere daha az çalışılan diğer birçok amaç için kullanılır.

Acupressure noktaları nelerdir ?

Bir tetikleme noktasına masaj yapılabilir ve fayda, meridyen adı verilen bir insan elektrik kanalından ağrılı bölgeye dolaşır. Meridyenler, Acupressure noktalarını birbirine ve iç organlara bağlayan, elektrik enerjisini vücutta dolaştıran farklı kanallardır.
Uygulayıcı bu nedenle ağrı alanlarınıza yakın olmayan bölgelere masaj yapabilir.

İki çeşit acupressure noktası vardır.

  • Yerel bir nokta: Bu, vücudun yaşadığınız acıya yakın bir noktadır.
  • Bir tetikleme noktası: Bu, acı içinde bölgeye yakın olmayan bir noktaya masaj yapılarak ağrının giderildiği zamandır.

Acupressure masajı nasıl yapılır ?

acupressure masajı
acupressure masajı

Akupresür uygulayıcıları, vücudun meridyenlerindeki akupunktur noktalarına baskı uygulamak için parmaklarını, avuç içlerini, dirseklerini, ayaklarını veya özel cihazlarını kullanırlar. Akupresür ayrıca germe veya akupresür masajını içerir.

Bir basınç noktası tutuldukça, kas gerginliği parmak basıncına ulaşarak kas liflerinin uzamasını ve gevşemesini, kanın serbestçe akmasını ve toksinlerin salınmasını ve ortadan kaldırılmasını sağlar. Artan dolaşım, etkilenen bölgelere daha fazla oksijen ve diğer besinleri getirir, vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır ve daha sağlıklı, daha hayati bir yaşam sağlar. Dahası, kan ve biyoelektrik enerji düzgün bir şekilde dolaştığında, daha büyük bir uyum ve refah duygusu vardır.

Bir akupresür tedavisi seansı sırasında, yumuşak bir masaj masasında tamamen giyinmiş olarak uzanırsınız. Bir oturum genellikle yaklaşık bir saat sürer. En iyi sonuçlar için birkaç oturuma ihtiyacınız olabilir.

Acupressure masajı nelere iyi gelir ?

  • Ameliyat sonrası bulantı
  • Baş ağrısı rahatlaması
  • Yol tutması
  • Hamilelik sabah bulantısı
  • Kas gerginliği ve ağrı
  • Adet krampları
  • Kanser yorgunluğu
  • Kemoterapiden mide bulantısı

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir