ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Ofis masajı nedir?

Ofis masajı işyerleri, kurumsal firmaların ve ofis ortamların’da yapılan bir hadisedir bir masaj şirketinden ve yahut bireysel masaj hizmeti veren terapistler ile anlaşılır ve yerinde masaj hizmeti gerçekleştirilir.

Son birkaç yıldır, stres üzerine yapılan araştırmalar ve bunun sağlık üzerindeki etkileri hem genel toplumda hem de sağlık, sosyal bilimler ve şirket dünyasında çalışan insanlar arasında büyük ilgi gördü. Stresin genel nüfusu ve özellikle işgücünü nasıl etkilediğine dair endişeler artmaktadır.

Son bulgular, insanların büyük bir çoğunluğunun streslerinin% 70’inin işle ilgili olduğunu ve çoğu işletmenin stresli işçilerle çalıştığını gösterdiğini ortaya koyuyor. İster özel ister kamu olsun, iş dünyasındaki liderler, üretkenliği yönetebilmelerinin ve iş hedeflerini karşılayabilmelerinin tek yolunun, yalnızca uygun vasıflara sahip çalışanları cezbetmek ve elde tutmakla mümkün olan istikrarlı bir iş gücünü sürdürmek olduğunu kabul etmektedir.

İşverenler artık örgütsel taahhütleri ile işgücü ihtiyaçları arasında bir denge kurmanın yenilikçi yollarını benimsiyorlar. Çalışanlara işle ilgili stresi yönetmenin ve en aza indirmenin bir yolu ofis masajdır.

Neden ofis masajı yaptırmalıyız ?

Kimse bugünlerde insanların ofislerinde / işyerlerinde daha fazla zaman harcadıklarını, daha uzun saatler çalıştıklarını ve yeterli fiziksel aktivite yapmadıklarını inkar edemez. Bu nedenle, çalışanlar sürekli olarak çok fazla stres altındadır, bu da şimdi sırt ağrısı, baş ağrısı, göz yorgunluğu, yüksek tansiyon, boyun ağrısı, bel ağrısı, ülser ve hatta diyabetin ana nedenlerinden biri olduğuna inanılmaktadır. Duygusal olarak, işle ilgili stres depresyon, kaygı, sinirlilik, öfke ve konsantrasyon eksikliğiyle bağlantılıdır.

İşverenlerin bakış açısından, işle ilgili stres, kötü çalışma ortamı, odak / konsantrasyon eksikliği, yüksek devir hızı ve daha fazla hastalık izni için bir reçetedir ve sonuçta düşük üretkenliğe ve çalışan sağlık bakım maliyetleri üzerinde daha fazla yüke yol açar.
Kurumsal masajı işyerine tanıtmak, çalışanlarınızı / işgücünüzü çalışma saatlerinde stressiz, mutlu ve rahat tutmanın bir yoludur.

Düzenli ofis masaj seanslarına katılan çalışanların daha üretken olmaları, işlerine ve çalışma arkadaşlarına daha fazla katılım göstermeleri ve işyerine olumlu katkıda bulunmaları muhtemeldir. Hem çalışanlar hem de işverenler için bir kazan-kazan durumudur.

Ofis masajının faydaları

ofis masajı ile ilgili faydalar hem çalışanlar hem de işverenler için geniş kapsamlıdır. Çalışmalar, ofis masajın günümüz iş gücünün yaşatdığı fiziksel, psikolojik ve fizyolojik stresi ve zorlamayı hafifletmede etkili olduğunu ve bu nedenle doğrudan organizasyonlar içinde stres azaltma stratejisi olabileceğini göstermiştir. Aşağıda ofis masajın faydalarından birkaçı listelenmiştir; hem çalışan hem de işveren açısından:

 • çalışanların moralini artırır
 • çalışanların genel sağlığını ve sağlığını iyileştirir
 • çalışanların üretkenliğini ve motivasyonunu artırır
 • çalışanların zihinsel ve fiziksel sağlığını geliştirir
 • tekrarlayan gerilme yaralanmalarının semptomlarını önler ve rahatlatır
 • kas gerginliğini ve ağrıyı hafifletir
 • kaygı ve depresyonu azaltır

İşveren bakış açısından, ofis masaj aşağıdaki faydaları sağlar:

 • devamsızlığı azaltır
 • engellilik yönetimi maliyetlerini azaltır
 • işçi tazminatını azaltır
 • verimliliği arttırır
 • yaratıcı düşünceyi kıvılcım sağlar
 • daha iyi çalışan elde tutma oranları

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir