ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Chavutti thirumal masajı nedir?

Kelimenin tam anlamıyla Ayak Basıncıyla Masaj anlamına gelen Chavutti thirumal masajı, Hindistan’ın güneyindeki Kerala’da Kalari savaşçıları tarafından geliştirildi. Geleneksel olarak Kalarippayattu olarak bilinen ve MS 12. yüzyıldan kalma Kalari, yaşamın zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal yönlerini bir araya getiren eski bir savaş sanatı formudur.

Barış zamanında savaşçılar Katakali Dance, Yoga ve Ayurveda ve Chavutti Thirumal’ı uyguladılar. Savaşçılar, Chavutti Thirumal’ı vücudun iç akışkanlığını korumak ve kaslarda, eklemlerde ve bağlarda esnekliği ve gücü arttırmak için kullandılar.

Chavutti thirumal masajı uygulayıcının tedavinin ana kısmı için ayaklarını kullanması nedeniyle diğer birçok masaj türünden farklı bir tam vücut yağı masajıdır. Ayakların ellere göre avantajı, derin, güçlü bir vuruşla, müşterilerin vücudunun tüm uzunluğunun, parmak uçlarından parmak uçlarına kadar masaj yapılabilmesidir. Uzun akan vuruşlar, kas iskelet sistemindeki düğümleri ve bükülmeleri tam anlamıyla ‘ütülenir’ ve aynı zamanda derin bir gevşeme zihinsel durumunu teşvik eder.

Omurgayı nazikçe gererek ve yeniden düzenleyerek, bu uzun zarif vuruşlar, önceden sıkıştırılmış omurlar arasında boşluk yaratmaya yardımcı olur, sizi daha uzun, canlandırıcı ve derin rahat hissetmenizi sağlar.

Chavutti thirumal masajı Kökeni

Chavutti üçüncüsü Hindistan’ın Kerala Malayalam dilinden “ayak basıncı terapisi” ne dönüşür . Kalari masajı veya uzichil olarak da bilinen Chavutti masajı, 3000 yıl önce Kerala’da, Hint dövüş sanatlarının klasik bir biçimi olan Kalaripayattu uygulayıcıları tarafından geliştirildi . Eski uygulayıcılar bu teknikleri dinamik atletizmi desteklemek ve Kalari dövüş sanatçılarının ve Kathakali dansçılarının bedenlerini iyileştirmek için geliştirdiler.BT Oturumu

Her türlü sporcu chavutti masajından yararlanabilir. Bu benzersiz, derin masajı, ayak basıncı ve manuel tekniklerin ılık, bitki infüzyonu yağı ile birlikte kullanıyorum. Alıcı zeminde yumuşak bir paspas üzerine yerleştirildiğinde, denge için bir ip tutuyorum ve kas lifleri arasında hızlı sürtünmeden uzun, terapötik hareketleri parmaklardan ayak parmaklarına kadar değişen teknikler uyguluyorum. Yapışmalar çıktıkça daha iyi esneklik sonuçları elde edilir. Vücudun eklemlerine tam hareket aralığı ile birlikte tam fonksiyonel uzunluk iskelet kaslarına geri yüklenir. Müşterilerimin çoğu sadece bir veya iki seanstan sonra artmış kazançlar ve daha iyi atletik performans bildirdi.

Chavutti masajının birincil terapötik amacı esnekliği ve kas tonusunu iyileştirmek olsa da, bu gevşeme cevabı pahasına olmaz. Önceliğim, seans boyunca rahat ve rahat olmanızı sağlamak ve bu alanda prizden çekip dinlenmenize izin vermektir. Yavaş, yatıştırıcı bir hız sürdürürken etkili ve kapsamlı bir şekilde çalışmayı hedefliyorum. Tedavi bağlamında iletişim bazen uygun olabilir, ancak kendi içinde derinlere inmenize izin vermek için konuşma minimumda tutulacaktır. Chavutti üçüncüsü her beden için doğru olmayabilir. Bu teknik ağır basınç kullanımını içerir ve bu nedenle zevk almayan veya derin masaj almayı tercih etmeyen kişiler için kontrendikedir. Bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz,

 Chavutti thirumal masajı
Chavutti thirumal masajı

Chavutti Thirumal’ın Faydaları

  • Sırt ağrısını ve kas spazmını hafifletir
  • Kas ağrısını, eklemlerdeki sertliği ve eklemlerin kısıtlanmış hareketlerini hafifletir
  • Derin oturan ağrıyı hafifletir
  • Net sıkıntılı duygular ve psikolojik bloklar
  • Vücudun kendi detoksifikasyon sürecini başlatmasına yardımcı olun ve kendi kendini iyileştirmeyi teşvik edin.
  • Esnekliği, esnekliği kötü duruşu düzeltir ve zihinsel stresi azaltır.
  • Vücut imajını geliştirin ve vücudunuzun kabul edilmesini teşvik edin.
  • Bu mükemmel masaj duygusal, zihinsel ve ruhsal enerjiyi dengeye getirir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir