ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Spa terapisi, bir jakuzide veya spada olduğu gibi su tedavisi. Veya bir spada mevcut olan herhangi bir sayıdaki sağlık tedavisine atıfta bulunabilir.
Masaj terapisi bu tedavilerden biridir. Pek çok masaj terapisi türü vardır, ancak hepsi gerginliği azaltmak için kasları ovalamayı ve manipüle etmeyi içerir. İsveç masajı en yaygın veya “klasik” masaj terapisidir, ancak Shiatsu, sıcak taş ve Tay masajı diğer yaygın türlerdir.

Bir spada bulunan diğer tedavi türleri arasında hem bedene hem de zihne veya duygulara hitap eden Ayurvedik tedaviler ve yoga tarzı dersler gibi “bütünsel” tedaviler yer alır. Çoğu, Doğu tıbbı ve ruhsal felsefelerine dayanır.

SPA NEDİR?

Spa, insanlara şifalı banyolar sunmayı amaçlayan, mineral bakımından zengin su içeren ve ayrıca masaj yapılan merkezlerdir. Kaplıcaların sunduğu terapiler, zenginleştirildikleri mineraller farklı sağlık yararları sağlayacak şekilde tasarlandığından geniş kapsamlı şifa merkezleridir.

SPA İLE MASAJ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

İnsanların bu iki terimi karıştırmasının nedeni, bir spa bulduğunuzda her zaman bir masaj hizmeti sağlayıcısı bulunmasıdır. Birçok otel veya yer ‘masaj ve spa’ yazıyor, Bu, iki hizmeti tek bir yerde alabileceğiniz anlamına gelir, bunlar iki farklı terapidir ve birbirini desteklemek için kullanılabilir.

Kaplıca terapilerini tercih eden kişiler normalde dinlenirken iyileşmek isterler. Masaj iyi çalışır, ancak tam bir rahatlama ve iyileşme elde etmeniz için kaslarınıza uygulanan birçok baskı içerir.

Tam vücut masajı normalde bir saatten uzun sürerken, bir spa maksimum iyileşme sağlamanızı sağlamak için birkaç dakika sürebilir. Kaplıcalar, vücudun belirli bir bölümünde yapılabilecek bir masaj gibi değil, tüm vücudu tedavi etmede iyidir.

Masaj daha çok fiziksel terapilere dayanır ancak bir spa, sağlığınızı iyileştirmek için farmakolojik olarak çalışabilen minerallerle zenginleştirilmiştir. İki prosedür tamamen farklıdır ancak hepsi rahatlama ve mükemmel fiziksel güçlendirme etkisi sağlar.

Spa, sunulan hidroterapi kısmıdır, masaj ise fizik tedavi kısmıdır. İkisi her zaman insanların tam iyileşme elde etmeleri için birleştirilir. Masaj bir terapist tarafından sunulurken, spa masajı kendinizi mineralli suyla bir küvete daldırmayı içerir. Normalde insanlar kaplıca tedavisi ile başlar ve dokular yumuşayıp masajı kolay hale geldikten sonra masaja devam ederler.

Spa masaj terapileri hakkında en çok sorulara göz atalım:

Spa hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

Spa ne demek?

Spa terapisi, bir jakuzide veya spada olduğu gibi su tedavisi. Veya bir spada mevcut olan herhangi bir sayıdaki sağlık tedavisine atıfta bulunabilir.

Spa da ne giyilir?

Spa merkezlerinde ıslak alan kullanımlarında peştemal veya şort giyilebilirken, masaj seansında terapiye uygun havlu örtülür.

Otellerde spa ne demek?

Kaliteli ve popüler olmuş yüksek yıldızlı otellerin ayrıca yaptırmış oldukları bağımsız spa bölümlerine denir.

spa
spa

SPA TERAPİLERİNİN EN ÖNEMLİ 10 FAYDASI

Stresli bir zamandan sonra bir masaj deneyimlemek veya büyük bir etkinlikten önce yüz bakımı yaptırmak. Spa uygulamaları çoğumuzun şımartmayı sevdiği bir lükstür ve bir sonraki ziyaretinizde rezervasyon yaptırmanız için sadece bahanemiz var. Kendimizi şımartan uzmanlar olarak, bilmek isteyeceğinizi düşündüğümüz bir spa ziyaretinin bazı harika faydalarını keşfettik.

1.STRESI AZALTMAYA YARDIMCI OLUR

Bir spayı ziyaret etmenin rahatlamanın ve stresten kurtulmanın harika bir yolu olduğunu söylemeye gerek yok. Spa ziyareti, kendinizi hayatın gündelik streslerinden ayırmak ve biraz ‘kendime zaman ayırmak’ için harika bir fırsat sunar. Kendinize bu sefer rahatlama ve rahatlama izni vermenin, tedavinizden ayrıldıktan sonra net bir zihin ve artan üretkenlik gibi birçok ek faydası vardır.

2.YAŞLANMAYI GECIKTIRMEYE YARDIMCI OLUR

Birçok spa tedavisi aslında yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olabilir. Yüzlerin cilt hücrelerini uyararak ve cildi nemlendirerek kırışıklıkların başlamasını geciktirmeye ve önlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Ek olarak, genellikle rahatlamak ve stresi azaltmak için kendinize zaman vermek başlı başına harika bir yaşlanma karşıtı tekniktir.

Günden güne rahatlamak için zaman ayırmak zor olabilir, ancak spada bunu yapmak için kendinize biraz zaman ayırmak son derece avantajlı olabilir.

3.DAHA İYI BIR UYKU SAĞLAR

Eğer uyku ile mücadele ediyorsanız, bir spa gezisinin pek çok faydasından biri, birçok tedavinin bu değerli Z’leri daha fazla yakalamanıza yardımcı olabilmesidir. Masajlar kaslarınızı tamamen gevşetir ve kan basıncınızı düşürür, ayrıca sağlıklı bir kalp atış hızınızı korumanıza yardımcı olur ve bunların tümü daha iyi bir gece uykusuna katkıda bulunur.

4.ACI VE SIZILARI GIDERIR

Genel ağrılar ve ağrılar, egzersiz, desteksiz bir yatakta uyumak ve uzun süre masa başında oturmak gibi birçok kişi için yaygın görülen bir durumdur. Bu ağrıları gidermenin harika bir yolu, tam vücut veya sorunlu bölgelerinize odaklanan ve kas dokusunu tamamen gevşetmeye yardımcı olan rahatlatıcı bir masajdır.

Bizim Sıcak Taş Masajı , İsveç Masajı , Derin kas Masaj ve kas Reviver bu sıkıntı ağrı ve acıları dışarı masaj tüm harika. Daha fazla bilgi için vücut masajı sayfamızı ziyaret edin.

5.KILO VERMEYI DESTEKLER

Spa tedavileri ve kilo kaybı arasındaki ilişki söz konusu olduğunda çeşitli teoriler vardır, ancak çoğu ikisi arasındaki ilişkiyi desteklemektedir. Sıcak kaplıca uygulamaları cildin gözeneklerini açar, vücudun toksinlerden korunmasına yardımcı olur ve ayrıca vücudu kalori yakmaya teşvik eder. Ek olarak, derin doku masajları, cildin üzerine uygulanan basınç ve sürtünme yoluyla vücudun yağ birikintilerini parçalamasına yardımcı olabilir.

Tabii ki, bunların hepsinin derin bir etkiye sahip olması için diyet ve egzersiz ile birlikte olması gerekir, ancak güzel masajınız sırasında birkaç kalori yaktığınızı ve bu selülitle mücadele ettiğinizi bilmek oldukça güzel.

6.İYILEŞTIRILMIŞ KAN AKIŞI VE DOLAŞIM

Vücut masajının bir başka harika yararı, özellikle de sık sık yaptırdığınızda, kan basıncınızı düzenlemesi ve ayrıca kan dolaşımınızı iyileştirmesidir. Bunun, vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olma desteği de dahil olmak üzere sağlığınız için birçok avantajlı etkisi vardır. Daha iyi kan dolaşımının daha fazla faydası için, bu Livestrong makalesine bir göz atın.

7.VARISLI DAMARLARIN ÖNLENMESI

Bütün gün ayakta durmak gerçekten vücudunuza zarar vermeye başlayabilir. Uzun süre ayakta durmak , şişmiş ve genişlemiş damarlar olan varis oluşumuyla bağlantılıdır . Bununla birlikte, bacak masajları ilk etapta varisli damarların gelişmesini önlemeye yardımcı olabilir. Bütün gün ayaktaysanız, bacaklarınıza hak ettikleri masajı uygulayın.

8.ARTAN MUTLULUK

Kaplıca tedavilerinin pek çok faydasından biri, özellikle mutluluk seviyeleriniz açısından vücudunuz üzerindeki biyolojik etkisidir. Kaplıcadaki masajların mutlulukla ilişkili hormon olan serotonini saldığı bilinmektedir ve bu nedenle masajınız bittiğinde ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olur. Bunun sadece masaj sonrası bir etkisi yoktur, ancak sonraki günler için de bu desteğin faydalarından yararlanabilirsiniz.

9.AZALAN BAŞ AĞRISI SIKLIĞI

Çoğumuz ara sıra baş ağrısına meyilliyiz, ancak özellikle yüksek stres dönemlerinde daha sık hale gelebilirler. Neyse ki, bir kaplıcayı ziyaret etmenin en büyük faydalarından biri, baş masajı ve el masajı gibi birçok tedavinin baş ağrısı sıklığını azaltmaya katkıda bulunabilmesidir. Bunun nedeni masajların ilk etapta sıklıkla baş ağrısına neden olan gerginliği gidermeye yardımcı olmasıdır.

10.IŞILTILI CILDI TEŞVIK EDIYOR

Cildinizde sorun varsa veya yüzünüz özellikle kuru hissediyorsa, yüz bakımı için gereken besini vererek derinlemesine temizlemeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir.

Kış aylarında, ev ve araba ısıtmasıyla birlikte sert dış mekan unsurları cildinize zarar verebilir ve onu kurutabilir. Bununla birlikte, kaliteli bir yüz bakımı, cildi derinlemesine temizleyerek ve nemlendirerek bunu gidermeye yardımcı olabilir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir