ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Masaj terapisti olmayı mı düşünüyorsun?

Masaj terapisi, acı çeken, kronik rahatsızlıkları olan veya sadece hayatın günlük streslerinden rahatlamaya ihtiyacı olan insanlara değerli bir hizmet sunmanıza izin veren ödüllendirici bir kariyerdir.

Masaj terapisti olurken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Bu mesleğe girme konusunda ciddi olan herkes için yolculuk profesyonel bir masaj terapi okulunda başlar. Burada masaj terapisinin temellerini öğrenebilir ve yerleşik bir uygulamada çalışmaya başlamak veya kendi masaj işinizi yürütmek için gerekli akreditasyonları alabilirsiniz.

Bu makale, bir masaj terapisti olma konusunda sahip olabileceğiniz tüm genel soruları ve düşünceleri yanıtlayacaktır.

Bir masaj işini nereden yürütebilirim?

Resmi bir dükkandan veya günlük spa ortamından veya kendi evinizden bir masaj terapisi işletmesi yürütmek tamamen mümkündür. Ancak, işinizi kuruyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var. Evden çalışmak, öncelikle bir kurs aracılığıyla kalifiye olmanız, dernek üyeliğiniz ve mesleki tazminat sigortanız olması gerektiği anlamına gelir.

Evden bir masaj işine başlarken, alanınızın yeterli şekilde kurulmasını sağlamanın yanı sıra (masaj masası, oturma, dekorasyon ve ekipmanla donatılmış özel bir odaya sahip olmak) ayrıca ıslak kullanım alanı oluşturmanız gerekebilir. Bu, tamamen çevrimiçi olarak yapılabilen nispeten basit bir işlemdir.

nasıl masaj terapisti olunur
nasıl masaj terapisti olunur

Bir masaj işine başlamanın maliyeti nedir?

Genel olarak, bir masaj işine başlamanın maliyeti tamamen işinize ve bulunduğunuz yere bağlı olacaktır. Neyse ki masaj terapisi, başlayabileceğiniz en ucuz işlerden biridir. İlk başlangıç ​​masraflarınız için hazırlanmanız ve ardından aylık yinelenen masraflar için plan ve bütçe yapmanız gerekecektir.

Pratik bütçe:

Masaj terapi işine başlamadan önce yapabileceğiniz en iyi şey bir bütçe yapmaktır. Başlarken, ihtiyacınız olan tek şey temel ihtiyaçlardır. Alanınız, masaj masalarınız ve ilgili ekipmanınız olduğu sürece, sabit bir gelir akışı oluşturmaya başlayana kadar bu ekstra öğeleri uzak tutabilirsiniz.

Gerekli öğeler:

İşe başlamadan önce mutlaka sahip olmanız gereken bazı öğeler vardır. Bunlar şunları içerir:

 • Masa düzeniniz (masaj masası, tekerlekli tabure, destek, masa pedi vb.)
 • Çarşaflar, havlular ve çarşaflar
 • Müşteri koltuğu, aydınlatma, temel mobilyalar
 • Yağlar, losyonlar ve kremler
 • Pazarlama materyalleri (kartvizitler, broşürler vb.)

Devam eden giderler:

Devam eden giderleriniz, işinizi devam ettirmek için yapmanız gereken maliyetlerdir. Bu içerir:

 • İş Sigortası
 • Sürekli eğitim/yetenek geliştirme
 • Telefon/telefon faturaları
 • Havlu Yıkama Tesisleri (Normalde Evde)
 • Pazarlama ve Reklamcılık
 • Müzik
 • Tedarik stokları
 • Müşteri kullanımı için kişisel bakım ürünleri
 • İşletme giderleri/kira

Bir masaj terapisi işletmesi kurmanın ve yürütmenin maliyeti söz konusu olduğunda, en büyük maliyet genellikle kiradır. Kiralama maliyetlerini düşürmenin yollarından biri de mobil masaj seçeneklerini değerlendirmektir. Sabit iş modellerine kıyasla çok daha az genel gider vardır ve mobil masaj, büyük gelir potansiyeli ile son derece popüler olduğunu kanıtlamaktadır.

Kariyerinize bugün bir masaj terapisti olarak başlayın!

Eğer hali hazırda bir masaj terapisti iseniz ve hizmet vermek için engel teşkil edebilecek herhangi bir sorununuz yoksa web sitemize ücretsiz olarak profil oluşturma başvurusunu iletişim sayfamızdan yapabilirsiniz.

Size en iyi başlangıcı sağlamak için tasarlanmış profesyonel platformumuz sayesinde hayalini kurduğunuz masaj kariyerini keşfedin. Niteliklere sahip olduğunuzda, kendi masaj işinizi kurma konusunda ciddi olabilirsiniz. Size yardımcı olmak için gereken kaynaklara ve profesyonel içgörüye sahibiz. 

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir