ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

İyi bir masaj, rahatlamamıza ve duygusal ve fiziksel olarak daha iyi hissetmemize yardımcı olabilir. Ama iyi bir masaj yaptıracağınızı nasıl bileceksiniz? İlk randevunuzdan önce biraz araştırma ve hazırlık çalışması yapmak size kalmış.

Masaj terapisi tedavisi sağlığımıza ciddi bir yatırımdır. Spa benzeri bir ortamda masaj yaptırsanız da, faydaları basit rahatlamanın ötesine geçer. Kendi endüstri kuralları ve en iyi uygulamaları ile birlikte gelen köklü bir şifa uygulamasıdır.

Nitelikli bir masaj terapisti seçmek

Masaj yaptırırken, terapiste kronik ağrımızı dokunarak tedavi edeceğine güveniriz. Bu nedenle, yetenekleri konusunda rahat ve kendinden emin hissetmek önemlidir.

Masaj terapisi, hizmeti alabileceğiniz İstanbul’un popüler ilçeleri:

Denetime tabi bir ilde masaj arıyorsanız, randevunuzu almadan önce bir masaj terapistinin eyalet kolejinde kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Düzenlenmemiş bir eyalette iseniz, bir masaj terapistinin kendi eyalet birliğine bağlı olduğunu doğrulayabilirsiniz.

Bir masaj terapisti nasıl seçilir
Bir masaj terapisti nasıl seçilir

Seçmeden önce doğru soruları sormak

Herhangi bir yeni sağlık hizmeti sağlayıcısını seçerken, sizin için en iyi seçeneği seçmek için kendinize sorabileceğiniz sorular vardır . Örneğin, saatlerinin ve konumlarının size uygun olup olmadığı.

Ancak bir masaj terapisti seçerken dikkate alınması gereken bazı özel sorular var. İşte size uygun bir masaj terapisti bulmak için beş ipucu:

  1. Niteliklerini ve sertifikalarını sorun.
  2. Deneyimlerini ölçmek için hizmette harcadıkları saate bakın.
  3. Onlara özel ihtiyaçlarınızı anlatın. İster stres atma, ister spor yaralanması veya kronik ağrı olsun, bunu tartışmak sağlık hedefleriniz için doğru becerilere sahip birini bulmanıza yardımcı olabilir.
  4. Ücretlerini kontrol edin ve endişeleriniz için ihtiyacınız olan seans sayısı hakkında bir tahmin isteyin.
  5. Arkadaşlarınız ve aileniz masaj terapisi yaptıysa, onlara masaj terapistlerini tavsiye edip etmediklerini sorun. Varsa, onlara nedenini sorun.

İlk ziyaretinizden önce terapistinizin kimlik bilgilerini doğrulamak iyi bir fikirdir. Her ildeki masaj terapi kolejlerine bakabilirsiniz. Nitelikli bir uzmanla görüştüğünüzden emin olmanıza yardımcı olabilirler.

Sizin için önemli olan kriterleri karşılaştırın

Maliyet, kalite veya rahatlık olsun, masaj terapiniz için sizin için en önemli olana karar verin. Sağlayıcı bul aracımızı kullanarak yakınınızdaki bir masaj terapistini arayabilir ve maliyet bilgilerini, derecelendirmeleri, mesafeleri ve saatleri karşılaştırabilirsiniz. Hatta seçkin sağlayıcılardan randevu talep edebilirsiniz.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir