ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Pendik masaj salonu ya da spa merkezleri uzman masöz ve masaj terapistlerin tedavi edici elleriyle insanların artık tercih ettiği yerler haline gelmiştir. Bireysel bir masaj stres seviyelerini düşürür ve düzenli masaj seansları, gerginlik ve depresyon için tetikleyici rahatsızlıkları azaltır ve bununla birlikte kalp krizi, felç gibi kronik rahatsızlıkların riskini de azaltarak bilimsel tedaviye katkıda bulunur.

Pendik masaj hizmeti

Pek çok insan çeşitli nedenlerden dolayı sırt, boyun ve kas ağrısı çeker. Bununla birlikte, bu ağrının birincil nedeni kötü duruştan kaynaklanmaktadır. Duruş bozukluklarının ağrılara ve hatta zamanla insan vücudunda kalıtsal sorunlara yol açmaktadır. Pendik masaj işte bu duruş bozukluklarının neden olduğu boyun, kas ağrısı gibi ağrıların tedavisinde aranılan yerlerden biri haline gelmiştir.

Masaj terapisinin amacı, gergin kasları ortadan kaldırarak, esnekliği artırır ve rahatsızlık yaşayan kaslara ve tamamen vücuda gevşeme veya rahatlık sağlayarak vücudun ağrısının kaynağını tespit edip tedavi etmeyi hedeflemektir. Masaj ayrıca olumsuz etkilenen veya sakatlanan kaslardaki kan dolaşımını etki eder, bu da hasarlı dokularda besin ve oksijeni artırır.

pendik masaj
pendik masaj

Masöz Terapisler ile masaj terapisi

İstanbul masaj eşsiz ve benzeri görülmemiş hizmetlerle müşterilerini ağırlamakta, onlara sunulan hizmet ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya çalışmaktadır. Günümüz şartlarının yorucu ve stresli olduğu günlerde ve rahatlamaya ve ruhunu tedavi etmeye ihtiyaç duyan herkesi, %100 hazır kadrosuyla sizleri beklemektedir.

Sizlere yalnızca alanında uzman, sertifikalı masöz ve terapistlerimizin sır dolu dokunuşlarıyla kendinizi dinginleştirmek, ruhunuzu rahatlatmak, vücudunuzu daha güçlü hale getirmek için girişimde bulunmak kalıyor.

Buna karşılık, etkilenen bölgelere uygulanan masaj aktivitesi, kaslarda ve eklemlerde sertliği ve ödemi (şişlik) azaltır ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olmak için esnekliği artırır. Masaj terapisi ayrıca vücuttaki mutluluk hormonlarını da artırdığından vücuda adeta ağrı kesici özelliği kazandırır. Bu hormonlar vücuda birçok yönden, fiziksel ve duygusal olarak yardımcı olur.

Düzenli masaj terapisi seanslarının kan basıncı seviyelerini düşürdüğünü birçok uzman ifade etmiştir. Haftada birden fazla kez masajı yaptıran kişilerin, hiç masaj yaptırmayan ancak vaktini evinde yalnızca dinlenerek geçiren kişilere nazaran daha az dinlenmiş olacaktır. Keza kan basıncını düşürmek vücudun dinlenmesine son derece katkıda bulunmaktadır.

Son olarak masaj terapistiniz ya da masözünüz sizinle ilgili sağlık geçmişine dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir masaj planı önerecektir. Değerlendirme, kaslarınızın ve eklemlerinizin durumunu belirlemek için çeşitli testlerden oluşur. Bu noktada masözünüze verdiğiniz her türlü kişisel ve sağlık bilgisi tamamen doğru ve net olmalıdır.

Masöz ya da masaj terapistlerinin ellerinin cilt ve vücut üzerindeki çeşitli özel hareketleri, masaj terapisi tedavisini oluşturur. Masaj Terapisti, tedavi sırasında ağrı seviyenize göre çalışacak ve tedavi şayet rahatsızlık verirse istenilen bir anda durdurulacaktır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir