ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Çatalca masöz

Çatalca masöz hizmetleriyle birlikte istediğiniz zamanlarda masaj hizmetlerini alabilirsiniz. Masaj hizmetlerini alarak stresten ve birçok olumsuz durumdan arınabilirsiniz. Masajın diğer adı yenilenmek ve arınmak olarak söylenebilir. Masajın birçok tekniği bulunur. Bu tekniklerden birisi klasik masaj tekniğidir.

Klasik masaj teknikleri bütün vücuda bölgesel olarak uygulanır. Klasik masajda uygulanan sırt masajında vücuttaki dolaşım hızının artması amaçlanır. Hızın artmasıyla birlikte dokunun daha fazla canlanması sağlanabilir. Ayrıca kas gerilmesinde azalma meydana gelir. Klasik masaj yöntemi sayesinde odaklanma durumunuz ortadan kalkar. Olaylara ve işlemlerinize gün içerisinde daha konsantre olursunuz.

Gün içinde yaşanılan yorgunlukların azaltılmasında etkili rol oynar. Klasik masaj tekniklerinde kişiye özel olarak hareket edilebilir. Bu konuda masaj uygulaması içerisinde yağ kullanılırken kişinin talebi halinde yağ kullanılmayabilir. Klasik masajın uygulama süresi yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir.

Çatalca masöz bayan kişilerin zihinsel olarak toparlanması ve kendisini iyi hissetmesi için ideal bir süredir. Sizde bu tarz yöntemlerden faydalanarak gün içerisindeki olumsuz durumlardan kurtulabilirsiniz. Spor faaliyetlerinden sonra, iş yorgunluklarından sonra masaj hizmeti fiziksel ve zihinsel açıdan iyi gelecektir.

Klasik Masaj Nedir?

Klasik masaj, dairesel hareketlerle yapılan ve vücudun tüm bölgelerine yapılan bir masaj tekniğidir. Bu masaj tekniği sayesinde insanlar birçok faydalı durumdan istifade edebilmektedir. Ayrıca klasik masaj teknikleri spor terapisi olarak da bilinir. Özellikle sporcuların fiziksel olarak gelişimlerine olumlu katkılar sağlar.

Masöz çatalca hizmetleri sayesinde güvenilir ve profesyonel kişiler tarafından masaj hizmetlerini alabilirsiniz. Masaj hizmetlerini alarak gün içerisinde kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Belirli bölgelere yapılan masajlar sayesinde vücut içerisinde endorfin hormonu salgılanır. Vücudunuza belli bir düzende ve istikrarlı olarak masaj uygulatırsanız belli bir süre sonra kendinizi daha mutlu ve stressiz hissedebilirsiniz.

Cildinizin ölü dokudan arınması için klasik masaj tekniklerini uygulatabilirsiniz. Vücudun üzerine yapılan baskıyla birlikte vücut üzerinde yer alan ödemlerin atılması ve kas spazmlarının dağıtılması sağlanmaktadır. Klasik masaj teknikleri, özellikle tıbbi tedavi yöntemlerine esin kaynağı olmuştur.

Ayrıca Çin kültüründe klasik masaj teknikleri 3 bin yıldan fazla bir tarihe sahip olduğu bilinmektedir. Klasik masaj tekniklerinde özellikle sırt ve omuz bölgesinde yoğun olarak hissedilir. Yoğurma ve sıvazlama gibi teknikler en çok bölgede etkisini göstermektedir. Bu terapi yöntemleriyle birlikte hastalar kendilerini yenilenmiş hisseder.

çatalca masöz bayan
çatalca masöz bayan

Klasik Masaj Teknikleri

Klasik masajın birçok tekniği bulunmaktadır. Bu teknikler şu şekilde sıralanabilir.

  • Çatalca bayan masöz hizmetleri sayesinde yaptırabileceğiniz teknikler arasında sıvazlama tekniği bulunmaktadır. Klasik masaj genel olarak sıvazlamayla başlar.
  • Belirli bölgelere çift el kullanılarak sıvazlama işlemi uygulanır Sıvazlama tekniği bazı bölgelerde tek elle uygulanır. Bu bölgeler baldır, bacak veya kollar olarak sıralanabilir. Baskıların derecesi kişinin isteğine göre yapılabilmektedir. Derin sıvazlama veya hafif sıvazlamayla yüzeysel olarak sıvazlama tekniği uygulanabilir.
  • Klasik masaj teknikleri arasında bulunan bir diğer teknikse yoğurma tekniğidir. Yoğurma tekniğinin genel amacı kasların üzerinde etki etmektir. Bu teknik çift elle veya tek elle isteğe bağlı olarak gerçekleşebilir.
  • Uygulama durumu kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kasların sıkı bir şekilde yoğurulması, esnemesi ve sıkıştırma yöntemleriyle yapılan işlemlerine tam yoğurma denir. Bu işlemlerin yapılmasıyla birlikte büzülmüş olan dokular gerdirilir.
  • Klasik masaj tekniklerinden zevk alabilmek ve maksimum performans alabilmek için alanında tecrübeli ve profesyonel kişiler tarafından anlaşılarak bu hizmetin yapılması gerekmektedir. Bu hizmetleri yapabilmek için kişilerin sertifika sahibi olması ve eğitimli olması gerekmektedir. Bu sayede klasik masaj teknikleri daha etkili bir şekilde uygulanabilir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir