ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Ataköy masaj salonu sizin vücudunuzun ihtiyaç duyduğu en doğru masaj tekniğini uygulayarak sizlerin memnuniyetini kazanmaktadır. Her insanın farklı talepleri olacağı gibi farklı bir vücut yapısı, farklı bir bakış açısı da olabilmektedir.

Etkili masaj tekniklerimizden bir tanesidir spor masajıdır. Spor masajı oldukça önemli bir masaj tekniğidir. Günümüz hayatında birçok insan sporla meşgul olmaktadır. Gerek sağlıklı yaşam, gerek fazla kilolardan kurtulma, gerekse de meslek icabı spor faaliyetlerinde bulunulmaktadır. Şüphesiz sporun vücuda yararları olduğu kadar bazı zararları da olabilmektedir.

Bunlar genel olarak kas sakatlıkları olarak bilinmektedir. İşte bu noktada masajın tedavi edici özelliğinden faydalanılması gerekmektedir. Spor masajı, spor egzersizleri sonucunda oluşabilecek sakatlanmaları önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ataköy masaj fırsatı

Ataköy masaj fırsatı, Masajın stresi ve gerginliği azaltıcı bir el sanatı olduğunu bilmeyen yoktur. Her masaj siniri, stresi ve gerginliği azaltmayacağı gibi daha da sorunlara davetiye çıkaracağı bilinmesi gerekmektedir. Bu konuda yapmamız gereken masaj konusunda işin ehlini bulmak, masaj tekniklerini, vücuda faydaları gibi konuları araştırmak olmalıdır.

Teknik ekibinde yer alan masözlerin eşsiz teknikleri ve büyüleyici rahatlatıcı el sanatları ile müşterilerinin günlük ihtiyacı olan rahatlığı dakikalar içerisinde sunabilmektedir. Müşterilerin tercih nedenlerinden bir diğeri nezih ortam, kaliteli sunum olması da dikkat çekmektedir.

Tüm dünyada değişen tedavi ve teknikle çok fazla masaj terapisi türü vardır. Bir kişi için işe yarayan şey diğer bir kişi için işe yaramayabilir, bu yüzden hangi masaj türü yapılacaksa araştırmalar bu yönde yapılmalıdır. Masaj iyileşmeyi teşvik etmeyi ve vücuttaki dengeyi yeniden sağlamayı amaçlayan derin bir tedavi yöntemidir.

ataköy masaj
ataköy masaj

MASAJ TEKNİKLERİ VE VÜCUDA FAYDALARI

Masaj Ataköy bu düşüncelerin hepsini önemseyerek kişiye has özel durumları dikkate alarak sanatını icra etmektedir. Masaj bir tedavi biçimidir ve masaj esnasında beklenenden daha sıkı olabilir ancak rahatsızlık duymamalısınız. Masajın faydaları arasında iyileştirilmiş bir uyku rutini ve boyunda, sırt bölgesinde ve omuzlarda gerginliği yok edici özelliği vardır.

Kaygı bozukluğu ise aşırı kilo almaya kadar olumsuz etkilere neden olmaktadır. Aşırı kilo ise eklem, boyun, sırt ve bel rahatsızlıklarını ortaya çıkarmaktadır. Görüldüğü üzere önemsenmeyen stresin nelere yol açacağı hepimizin malumudur. O halde sorunu kaynağında çözmek, yani stresi masaj ile azaltmak veya yok etmek bu olumsuzlukları yaşamamamıza neden olacaktır.

Spor masajı terapistleri, sakat bir kasın hareketliliğini yeniden sağlamak için bir dizi derin, yoğun teknik kullanacaktır. Açma, germe, gibi teknikler kullanılmaktadır. Görüleceği üzere spor masajının hem önleyici hem tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Birçoğu, egzersizden önce ve sonra, sakatlanmaların iyileşmesinden daha fazla sakatlanmanın önlenmesine kadar eğitimin tüm aşamalarında spor masajı bulur. Bu tedavi yöntemi sadece sporcular için olmasa da, düzenli fiziksel aktiviteye katılan herkes spor masajından yararlanabilir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir