ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Beylikdüzü masaj salonu gerek hizmet anlamında gerek hoşgörü anlamında gerekse müşteri memnuniyeti anlamında kendisini kanıtlamış. Müşteriler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen yerlerden biri haline gelmiştir. İnsanların bunaldıklarında ya da sosyal aktivite niyetiyle uğradığı yerlerden biridir. Masaj hizmetini kendisine has tekniklerle gerçekleştiren kadrosunda da kaliteli masözlerin bulunmasıyla oldukça iddialı konumda bulunmaktadır.

Beylikdüzü Masaj Hizmeti

Masaj, sağlığı korumak amacıyla öncelikle vücudun yumuşak dokularının, özellikle kasların, bağ dokusunun, bağların ve eklemlerin uygulamalı olarak tedavi edilmesinden oluşur. Masaj kan dolaşımını hızlandırdığı için stresi yönetmek, depresyonu azaltmak veya yok etmek için kullanılan rahatlatıcı terapi yöntemidir.

Lakin masajın da doğru eller tarafından yapılması önem arz etmektedir. Zira yanlış uygulanan masaj kişiye fayda sağlamayacağı gibi daha da zarar verecek ve masaj hizmetinden beklenilen yarar alınamayacaktır.

Masaj yaptığınız kişiye uygun teknikleri uygulayarak başlayabilirsiniz. Bunları uygularken karşı tarafın masaj tekniğinden memnun olup olmadığının öğrenilmesi de gerekecektir. Masajı, başladığınızdaki gibi uzun, hafif vuruşlarla bitirin. Bitirdiğinizde, kişiye bir bardak su veya meyve suyu verin – masajdan sonra nemlendirmek, vücutta salınan kirleri temizlemeye yardımcı olur. Ve onu birkaç dakika dinlenmeye teşvik edin.

Beylikdüzü masaj
Beylikdüzü masaj

İyi Bir Masaj Nasıl Yapılır?

Günlük olarak yaptığımız her şeyden sonra, bedenlerimizin ve zihinlerimizin gevşememize ve rahatlamamıza yardımcı olmak için iyileştirici, gerginlik giderici bir masaj istemesi normaldir. Çoğu zaman, birinin sırtımızdaki düğümü çalıştırmasını veya boynumuzu çekmesini isteriz. Bunu zaman zaman sevdiklerimizden ya da çevremizdekilerden isteyebiliriz.

Gerçek şu ki, masaj terapisinin ağrıyı hafifletmek ve stresi azaltmak gibi daha iyi sağlık yararlarından bazılarını sağlayan durum olarak gösterilebilir. Beylikdüzü masaj salonu üzerinde sakinleştirici bir atmosfer ayarlanır. Derin rahatlama için elverişli bir ortam yaratmak önemlidir.

Tavan ışıklarının kapatılması ve mumların yakılması denenebilir. Ayrıca biraz tütsü yakmak veya hafif müzik çalmak da iyi olacaktır. Hem siz hem de masaj yaptığınız kişi cep telefonlarınızı ve diğer dikkat dağıtıcı cihazları kapatmalıdır.

Masaj yağları ile dokunmaya başlanır. Vücuda sürülmek adına uygun masaj yağları hazırlanır. Gereksiz görünse de masaj yağı kullanmak sürtünmeyi azaltır, böylece eller cilt üzerinde kolaylıkla kayabilir ve daha pürüzsüz, daha zevkli bir his sağlar. Bu masajın kalitesine oldukça katkıda bulunacaktır.

Badem, üzüm çekirdeği, lavanta veya ayçiçeği gibi yağlar kolayca yayılır ve ayrıca cildi yağlı hale getirmeden nemlendirir (bir tutam zeytinyağı da kullanabilirsiniz). Yağı diğer kişinin cildine sürmeden önce ısıtmak için ellerinizin arasına sürdüğünüzden emin olunuz.

Yukarıda anlatılanlardan masajı kim yapacak, bu sayılanların hiç birini yapacak kimse yok diyenleriniz oluyorsa eğer, Beylikdüzü masaj salonuna gelip hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın kendinize değer vermeniz harekete geçme ile başlayacaktır.

One comment on “Beylikdüzü masaj”

  • Güzel bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir