ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Avcılar masaj ruhu dinlendirici etkisinin yanında tedavi edici özelliğinin olduğu da bilinen bir gerçek masöz hizmetleridir. Peki insan neden masaja ihtiyaç duyar? Masajın psikolojik etkilerinin yanı sıra fizyolojik etkileri de çok önemlidir. Masaja ihtiyaç duyan kişinin o ihtiyacı hissettiği anda mutlaka yerine getirmelidir. Vücudun temel ihtiyacı olan yeme içme uyuma gibi dinlenmeye de ihtiyacı vardır. Bazen uyku uyuyarak ya da olduğumuz yerde saatlerce oturarak vücudu dinlendirmek mümkün olmayabilmektedir.

Avcılar Masaj Hizmeti

Avcılar masaj salonu bu ihtiyacın farkında olmasından dolayı müşterilerinin memnuniyeti doğrultusuna hizmet etmektedir. Masaj avcılar sahip olduğu teknik ekipmanlar ve kadrosunda barındırdığı uzman terapist ve masözler ile masaj alanında oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Vücudunuzu dinlendirip boyun, bel, sırt ağrıları gibi rahatsızlıklarınızın tedavisinde sizlerin istekleri ile hareket ederek, tamamen müşteri odaklı çalışmaya özen göstermektedir.

Masözün sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda neye ilgi duyduğunuz ve rahatlamaya, sağlığa veya egzotiklerden etkilenen tarzlara konsantre olmak isteyip istemediğiniz gibi birçok faktörlere bağlı kalarak hizmetini sunacaktır. Bunu yaparken almış olduğu eğitimler neticesinde kendisine kazandırdığı uzmanlıklarını müşterine uygulayacaktır. Derin doku, sıcak taş ve daha fazlası gibi ana masaj terapilerinin yanı sıra, bin bir çeşit tedavi yöntemleri masözlerin dağarcığında yer almaktadır.

avcılar masaj
avcılar masaj

İstanbul Masözler ve Masaj Terapileri

Vücudun farklı bölgelerine ve farklı iyileştirme yöntemlerine odaklanan çeşitli masaj terapileri vardır. Bunlardan bir tanesi sporcu masajıdır. Sporcu masajı adından da anlaşılacağı üzere spor odaklı spora yardımcı bir masaj türüdür. Müşterinin tercihiyle yapılan spor masajı vücut ve kas ağırlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Avcılar masaj salonları sporculara antrenman veya spor seansından önce ve sonra yardımcı olmak için tasarlanan bir masaj türü olan spor masajı, daha fazla esneklik, sakatlanmayı önleme ve bir sakatlanma sonrası iyileşme ile sık sık egzersiz yapan kişilere yardımcı olacaktır. Oynanan sporun türüne ve hangi kasların en çok meşgul olduğuna bağlı olarak değişen çeşitli spor masajı türleri vardır. Örneğin, koşucular, bisikletçiler veya yüzücüler için tamamen farklı bir kas setini çalıştıracaklar, bu nedenle ilkine yönelik bir spor masajı muhtemelen ikincisi için etkili olmayacaktır.

Spor egzersizi sırasında vücutta stres ve gerginlik veya ağrı oluşabilir. Spor masajı aktivitenin ortaya çıkardığı olumsuzluklardan kurtulmayı sağlayarak iyileştirmede faydalı olmaktadır. Bu nedenle, birkaç farklı spor masajı türü vardır. Kullanılan teknik, uygulanan masajın türüne ve hedeflenen kaslara bağlı olacaktır. Örneğin, derin doku masajı dokuları ve kasları germeye yardımcı olurken, boyun masajı boyunu hedef alacaktır.

Sporcu masajında kullanılan teknik daha çok önleyici etkisi bulunmaktadır. Yani herhangi bir sakatlanma durumu meydana gelmeksizin sporcunun rahat çalışma, verimli çalışma gibi özelliklerini geliştirmek amacıyla sunulmaktadır. Masözler bu konuda kendilerini geliştirmiş etkili personellerdir. Onların aldığı eğitim sporculara doğrudan etki ederek onlara fayda sağlayacaktır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir