ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Masöz nedir sorunusun cevabı; masöz bir bayan terimidir ve masaj yapan kadın anlamına gelmektedir. Masaj terapistleri tipik olarak daha üst düzey bir hizmet sunar ve belirli bir alanda uzmanlaşır. Semptomları ve tıbbi geçmişi tartışırlar ve ağrıyı hafifletmek ve mutluluğu artırmak için kasları tedavi ederler. Bir masöz stresi azaltmak için gerçekten en iyi teknikleri ve losyonları kullanırken, çoğu hizmetlerinde eşsiz dokunuşu da içerir.

Masöz Kime Denir?

Uygulayıcılar tipik olarak “masaj terapisti” terimlerini “masör” ve “masöz” yerine tercih ederler çünkü ikincisi belirli istenileni tam olarak karşılamaktadır. “Masör”, profesyonel olarak masaj yapan erkekler için kullanılan bir terim iken “Masöz”, profesyonel olarak masaj yapan kadınlar için kullanılan bir terimdir.

Bir masaj terapisti veya masöz olmak için belirli bir düzeyde eğitim ve mesleki yeterlilik gereklidir. Ancak masaj terapistleri belirli bir alanda uzmanlaştık dan, daha yüksek düzeyde bir sertifika gerekli olabilir.

Bu, masözlerin hizmet alanlarında çok bilgili olmadıkları anlamına gelmez. Masözler, tam vücut masajı sanatı konusunda eğitilmiştir ve gerginliği nasıl izole edip azaltacaklarını tam olarak bilirler. Masözler, klasik masöz teknikleri konusunda kalifiye uzmanlardır.

Masöz nedir nasıl hizmet verir

 • Randevu saatinden 25, 50 ve 100 dakika önce misafirlere profesyonel masaj sağlar.
 • Görevin başlamasından önce ve sonra tahsis edilmiş masaj odası temizliğinin dizaynı sağlar.
 • Masaj odasını sarf malzemelerinin temizliğini sağlar.
 • Masaj terapisiyle ilgili tüm prosedür kurallarına uyar ve misafirlerle güzel bir şekilde etkileşim kurar.
 • Güvenli, uygun ve etkili masaj teknikleri sağlar.
 • Her seanstan önce masaj için alınacak önlemler ve tedaviler hakkında bilgi edinir.
 • Yöntemi ve uygulanabilir teknikleri müşteri ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun şekilde açıklar.
 • Müşterinin masaja tepkisini gözlemlediğinizden ve gerektiği gibi değiştirdinden emin olur.
 • Verilen masaj terapisi hakkında geri bildirim alır ve buna göre yanıt verir.
 • Müşteri etkileşimleri sırasında gizliliğin yanı sıra yaş ve cinsiyetle ilgili duyarlılığı korur.
 • Masaj odalarını temizleme ve bakımını yapar, çarşafları değiştirir.
masöz nedir
masöz nedir

Bir masaj terapisti, müşterilere hizmet teklifleri aracılığıyla rehberlik ederken onlara en çok fayda sağlayacak mesaj türlerini seçmelerine yardımcı olur. Masaj terapistleri, misafirlerin yanı sıra kendi bileklerinde ve vücudunun diğer bölgelerinde sakatlanmaları önleyecek şekilde masaj yaparlar. Ek olarak, bir masaj terapisti, herhangi bir sakatlanmaya veya diyabet gibi durumlar hakkında bilgiler dahil olmak üzere müşterilerden sağlıkla ilgili ayrıntılı bir bilgi alır.

Masaj terapistleri, kaplıcalar, masaj salonları, hastaneler ve rehabilitasyon merkezleri gibi çeşitli ortamlarda çalışabilir. Müşteriler arasında gerginliği azaltmak, stresi azaltmak ve sağlıklı beyni teşvik etmek konusunda uzman olmak durumundadırlar. Masözlerin hem rahatlatma hem tedavi edici özelliği bulunduğundan, bunlar için ayrıca masaj doktoru unvanı da yanlış olmayacaktır. İnsan hayatına olumlu dokunuşlar yaptıkları da ifade edilmesi gerekir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir