ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Masaj hizmeti nedir sorunun cevabı aslında çok basittir. Kendinizi bir masajla tedavi etme fikri basitçe rahatlama duygusu getiriyor mu? Masaj terapisinin vücudunuz için rahatlama sağlamaktan çok daha fazlasını yaptığını biliyor muydunuz? Peki ya masajın sağlığa faydaları hakkında bilginiz var mı?

Masaj terapisinin vücudumuza sayısız olumlu etkileri bulunmaktadır. Masaj Terapisi Nedir? Masaj terapisi, sertifikalı bir masaj terapisti veya masözler tarafından uygulanan bir tedavi edici, rahatlatıcı, onarıcı masaj şeklidir. Birçok farklı masaj tekniği veya modeli vardır. Masaj terapistleri, müşterileri veya hastaları ile çalışırken bir veya daha fazla masaj türünü uygulayabilmektedir.

Masaj hizmeti nedir

Masaj, sırt ağrısı gibi kronik rahatsızlıklarla ilişkili durumlarda çalışmanın ve ayrıca bu tür ağrıları ilaçla tedavi etme ihtiyacını azaltmaya yardımcı olabilir. Masaj terapistleri, tek başına uygulayıcı olarak veya tedaviye faydalı olarak aynı zamanda tıbba yardımcı olarak çalışmaktadır. Masaj terapisi için gidebileceğiniz yerlerden biri SPA merkezleridir.

Masaj terapisi, iyileşmeyi desteklemek için vücudu ovmak, sürtmek gibi çeşitli yöntemler kullanır. Müşteri tipik olarak bir masaj masasında yüzüstü yatarlar. Müşteriler ya bol giysiler giyerler ya da bir havlu ile kaplıdırlar. Terapist kaslarınıza, eklemlerinize, bağlarınıza baskı uygulamak için ellerini, parmaklarını, dirseklerini, dizlerini veya ayaklarını kullanır. Bu esnada bazı ağrılar ortaya çıkabilir ancak bu faydalı ağrılar olacaktır. Sonucunda vücut büyük rahatlama içerisine girecektir.

masaj hizmeti
masaj hizmeti

Masaj Terapisi Nasıl yapılır

Masaj terapisti veya masözler genellikle elleriyle insan vücudunun yumuşak dokularına hafif bir baskı uygular. Masaj terapisi gerginliği giderir ve rahatlamayı ve zindeliği destekler. Masaj tedavisi, kas ve kas dokusunun gevşemesine ve rahatlamasına neden olur. Masaj terapisi tipik olarak gevşeme hissi ve azalmış ağrı ile sonuçlanır. Mesaj terapisi neticesinde psikolojik iyileşmelerde görülmektedir.

Masaj Nasıl Faydalı Olur?

Çoğu insan, masajın gerginliği kırmaya ve kasları gevşetmeye yardımcı olduğunu bilir. Peki masaj vücudu başka nasıl etkiler? İşte masajın insan vücuduna yardımları;

Masaj rahatlatıcı işlevi geliştirmeye yardımcı olur. Yani masaj kişideki mutluluk hormonunun salgısını artıracağından masajın bu kadar rahatlatıcı olmasının nedeni budur.

Masaj stresi azaltabilir, rahatlamanıza yardımcı olabilir, ağrıyı azaltabilir ve başka şekilde sağlığımızı artırabilir. Şunu söylemek gerekir ki, faydaları sürdürmek için genellikle düzenli masaj seansları alınması gerekmektedir.

Son olarak Masaj terapisi, sırt ağrısı için birçok faydalı terapiden biri olarak bilinir. Çoğu insanın hayatında mutlaka bir kere de olsa karşılaştığı sağlık sorunlarından biridir sırt ağrısı. Genellikle duruş bozuklukları nedeniyle ortaya çıkan bu ağrı için tedavi olarak genelde masaj önerilir.

Evde aile fertlerine veya işyerinde arkadaşlarımıza bu ağrıların geçmesi için masaj yaptırdığımız zamanlar olmuştur. Genellikle hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştır. Sebebi alanında uzman terapist veya masözlerin yapmadığı bir masajın iyileştirici etkisi sınırlı kalacaktır. O yüzden masaj salonları bu noktada önem taşımaktadır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir