ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Beykoz masöz

Beykoz masöz hizmetleri sayesinde masajın sağlığa faydalarından maksimum ölçüde yararlanabilirsiniz. Bu konuda hangi masaj tekniğiyle uygulama yapılacak olunursa olunsun masözlerin alanında profesyonel hizmet vermesi gerekmektedir.

Eğitimli, tecrübeli kişiler tarafından yapılan masaj uygulaması sayesinde masajın etkilerinin görülmesi daha olasıdır. Masaj hizmetlerinde birçok tekniğin bulunmasının yanı sıra birçok uygulama türü bulunmaktadır. Özellikle bazı masaj tekniklerinin içerisinde yer alan uygulama türleri sayesinde insanlar kendi sorunları için masaj uygulamalarını yapabilmektedir.

Bölgesel olarak çekilen ağrılar nedeniyle masaj hizmetlerinden faydalanan birçok kişi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra spor faaliyetlerinde bulunan kişiler masaj uygulamalarını yaparak ekstra olarak rahatlamayla karşı karşıya gelebilmektedir. Bu tür rahatlama yöntemleriyle birlikte insanlar daha huzurlu bir yaşam kalitesi elde edebilmektedir. Masaj hizmetlerini sağlıklı kişiler de tercih edebilmektedir.

Beykoz masöz bayan masaj hizmetleri yalnıza ağrı çeken veya çevresel faktörlerden olumsuz etkilenen kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Formda kalmak, sağlıklı olmak ve vücudunuzu önemsemek adına masaj hizmetlerinden herkes faydalanabilir. Bu konuda yalnızca profesyonel ellere güvenmek yeterli olacaktır.

Ayurveda Masajı Nedir?

Ayurveda masajını masöz beykoz hizmetleri sayesinde güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu masaj hizmeti özellikle Hindistan’da çok yaygın bir tedavi yöntemidir. Bu masaj sayesinde beden kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Ancak yalnızca beden kaslarının üzerine uygulanan bir masaj türü değildir. Bu masaj tekniğiyle birlikte kişilerin bedenlerinin üzerinde esansiyal yağlar kullanılmaktadır.

Bu yağlar özel çalışmalar sonucunda karar kılınarak uygulanır. Yağlarla birlikte bedenin üzerinde ovalama yöntemiyle masaj uygulanır. Bu yöntemin genel amacı kişinin rahatlaması içindir. Ayurveda masajı, çeşitli nedenlerden ötürü uygulanabilir. Bu nedenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Vücutta bulunan toksin maddeleri atmak için yapılabilir.
  • Hastalıkların tedavisi için kullanılabilir.
  • Kozmetik amacıyla masaj tedavisi uygulanabilir.

Ayurveda masajını bu tarz nedenlerden ötürü güvenle yaptırabilirsiniz. Bunun için Beykoz masöz hizmetleri gibi güvenilir yerlerden hizmet almanız yeterli olacaktır.

beykoz masöz bayan
beykoz masöz bayan

Ayurveda Masaj Türleri

Ayurveda masajını uygulamak için Beykoz masöz bayan hizmetlerinden faydalanarak şu türler için uygulama yaptırabilirsiniz;

  • Bu masaj türünün adı Abhyanga türüdür. Bu masaj türü altı farklı şekilde yapılabilmektedir. Bu masajı yaptırmak isteyen kişiler önce bir masaya uzanır. Ardından iki kişi tarafından gereken uygulamalar yapılmaktadır. Masajın uygulama süresi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Masajın etkisi yapan kişilerin uyguladığı basınca göre değişiklik gösterir. Bu masajdan faydalanmak için kaliteli yağların kullanılması gerekmektedir.
  • Bir diğer masaj türünün adıysa Pissi Çilli türüdür. Bu türle birlikte kişilere masaj uygulaması şu şekilde yapılır. Öncelikle masajı alacak olan kişi masaj alanına uzanır. Uzandıktan sonra iki kişi 1 saat boyunca masaj uygulaması yapar. Bu masaj türünde özel sıcak yağlar kullanılmaktadır. Masaj türleri arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Özellikle eklemlerinde sıkıntı çeken kişiler bu masaj türüne yönelmektedir.
  • Ayurveda masaj türlerinden birisiyse Svedana türüdür. Bunun gibi türlerin hepsini alanında profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu masaj türünde yaklaşık 40 dakika işlemler uygulanır. Masajın sonunda kişilerde kan dolaşımı hızlanır. Kan dolaşımının düzenlenmesiyle birlikte daha güzel bir görünüm elde edilir. Ayrıca kişide terleme artar. Bu masaj türü özellikle farenjit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Bir diğer masaj türüyse Punda Sveda türüdür. Bu tür diğer masaj türlerine oranla daha farklıdır. Masajın uygulama safhasında şifalı bitkiler kullanılmaktadır. Ayrıca kaynatılmış pirinç ile uygulama yapılmaktadır. Masajı alacak olan kişi masaj alanıza uzanır. 4 kişi masajı alacak olan kişiye 2 saat boyunca seans uygulaması yapar. Seansın sonunda kişinin bedeni ısınmış olur. Ostoehondroz hastalığının tedavisinde kullanılan bir türdür.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir